zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Severní Moravě vzroste právní povědomí občanů

13.05.2011
Legislativa
Na Severní Moravě vzroste právní povědomí občanů

V Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji se zvýší informovanost občanů o možnostech, jak právní cestou chránit životní prostředí.

Ekologický právní servis zahajuje nový projekt s názvem Satelity právního ekoporadenství.

Jádrem tohoto projektu je poskytování rozšířeného právního ekoporadenství grass-rootovým organizacím zabývajícím se ochranou životního prostředí, které sídlí v Moravskoslezském, Zlínském a Olomouckém kraji. Mezi stávající partnery projektu patří 5 místních sdružení: Vzduch, Hrádky beze skládky, Naše Beskydy, Ostravice Zelená a OV ČSOP Vsetín. V průběhu realizace projektu chceme zahájit spolupráci s dalšími dvěma partnery.

Občanské sdružení Hrádky beze skládky vzniklo za účelem postavit se snahám města Valašské Meziříčí o změnu územního plánu, která by umožnila vybudování skládky komunálního odpadu v těsné blízkosti bytové zástavby. Občanské sdružení zadalo zpracování přírodovědného průzkumu, který prokázal výskyt 13 druhů ohrožených živočichů. Díky důsledné argumentaci se občanskému sdružení podařilo upozornit na pochybení města a záměr pozastavit.

V rámci projektu bude EPS realizovat školení a konzultační návštěvy, zasílat právní informace a poskytovat právní rady v konkrétních kauzách. Každá aktivita bude šita na míru skutečným potřebám jednotlivých partnerů.

Cílem projektu je zprostředkovat laické veřejnosti informace o řešení jejich problémů v oblasti životního prostředí právní cestou. Souvisejícím efektem je také aktivizace a podpora grass-rootových organizací, které hrají velkou roli v utváření občanské společnosti.

Kontakt:

Markéta Višinková, EPS: marketa.visinkova@eps.cz, 775 154 081
Občanské sdružení Hrádky beze skládky: zdenek.adamec@email.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí