zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rekordman ujel s fabií 2006 km na 45 litrů nafty

17.05.2011
Ekologická auta
Rekordman ujel s fabií 2006 km na 45 litrů nafty

Světový šampion v šetření palivem Gerhard Plattner si připsal další rekord.

Plattner si pro svou jízdu tentokrát vybral Škodu Fabia GreenLine. Odstartoval 10. května v rakouském městě Reutte, odtud trasa směřovala do dánské obce Bov a zpět. Převážně vedla po německé dálnici A7. Během cesty se mu podařilo dosáhnout průměrné spotřeby 2,2 litru nafty na 100 km. Tabulková spotřeba, která vychází z evropského normovaného cyklu, je přitom u tohoto vozu 3,4 litru paliva na 100 km.

Natankování 45 litrů nafty, stejně jako celá Plattnerova jízda, proběhlo pod dozorem organizace International Police Motor Corporation (IPMC). Ta se před startem jízdy v Reutte postarala i o zaplombování palivové nádrže. Když se auto zastavilo, palubní počítač ukázal 2006 km ujeté vzdálenosti.

Spojení modelové řady Škoda GreenLine s Gerhardem Plattnerem není novinkou. Rekordman v úsporné jízdě se podílel na prvním testování kompletní modelové palety druhé generace. Muž navíc pomáhá s propagací nízké spotřeby i dalším automobilkám.

Technologie GreenLine je v současnosti k dispozici pro všechny modely Škody. Spočívá hlavně v použití malých vznětových motorů, instalaci systému start-stop nebo pneumatik s nízkým valivým odporem.

AUTOR: Jan Markovič
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí