zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé mohou celý rok s Hnutím DUHA pomáhat lesům

17.05.2011
Ekologická dovolená, cestování
Les
Lidé mohou celý rok s Hnutím DUHA pomáhat lesům

Sedm týdenních pracovních akcí pro dobrovolníky z řad veřejnosti, kteří chtějí pomoci s obnovou zdravých lesů a zeleně v krajině, pořádá letos Hnutí DUHA. Zájemci se mohou přihlásit on-line. První turnus začne už tuto sobotu v Jindřichovicích pod Smrkem.

Další akce proběhnou na Šumavě, v Jeseníkách nebo v Moravském krasu [1].

Dobrovolníci budou hlavně pomáhat chránit stromky před spasením zvěří, pečovat o remízky a meze ve volné krajině, zahrazovat staré meliorační strouhy na šumavských rašeliništích či ošetřovat aleje. Součástí každé akce jsou večerní přednášky a také exkurze s odborným výkladem. Zájemci o účast se mohou hlásit on-line na www.hnutiduha.cz.

Týdny pro les pořádá Hnutí DUHA v rámci své práce na ochraně a obnově zdravých lesů a krajiny, která bude lépe zachycovat dešťovou vodu, a tím snižovat sílu a velikost povodní. V předchozích třinácti letech proběhlo téměř osmdesát turnusů. Zúčastnily se jich stovky lidí, kteří vedle další práce také vysadili více než dvě stě deset tisíc stromů.

Ekologická organizace také prosazuje reformu lesního zákona, která zajistí zdravější hospodaření v lesích. Bude vyžadovat větší výsadbu listnáčů či smíšených porostů a kácení po jednotlivých stromech namísto plošné, holosečné těžby.

Jaromír Bláha z Hnutí DUHA řekl:
"Přijet může kdokoli, komu se chce strávit příjemný týden v lese - pomoci přírodě vlastníma rukama, provětrat si plíce, potkat zajímavé lidi a něco nového se dozvědět. Součástí programu je vždy také celodenní odborná exkurze. Během předchozích deseti let už stovky účastníků odpracovaly na třicet tisíc dobrovolnických hodin a vysázely přes dvě stě deset tisíc stromů."

Kontakt:
Eliška Kvitová, telefon 737 550 015, email eliska.kvitova@hnutiduha.cz
Barbora Šlapáková, telefon 731 465 279, email barbora.slapakova@hnutiduha.cz

Poznámky:

[1] Harmonogram letošních Týdnů pro les:

o 21.-29. května: Jizerské hory, Jindřichovice pod Smrkem

o 19.-26. června: Národní park Šumava, Kvilda

o 2.- 9. července: Moravský kras, Křtiny

o 22.- 31. července: Jizerské hory, Jindřichovice pod Smrkem

o 31. července -7. srpna: Národní park Šumava, Kvilda

o 20.-28. srpna: Jeseníky, Osoblažsko

o 4.-11. září: Národní park Šumava, Kvilda

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí