zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ŠKODA pro Wroclav

02.06.2011
Doprava
Urbánní ekologie
ŠKODA pro Wroclav

Částečně nízkopodlažní obousměrná tramvaj

Po svých úspěšných obousměrných typech tramvají pro Cagliari, Portland a Tacomu přichází ŠKODA TRANSPORTATION s novou moderní obousměrnou velkokapacitní nízkopodlažní tramvají typu 19 T. Tramvaj ŠKODA 19 T pro polskou Wrocław je pětičlánková a v maximální možné míře vychází z konstrukce wroclawských tramvají 16 T.

Asynchronní trakční motory a mikroprocesorově řízené napěťové střídače s možností rekuperace výrazně snižují energetickou náročnost a náklady na údržbu. Elektrická výzbroj je uložena v lehce přístupných kompaktních kontejnerech na střeše vozidla. Skříně jednotlivých článků jsou vyráběny z dlouhodobě prověřených materiálů, zaručujících zvýšenou spolehlivost.

Nástupní hrana dveří ve výšce 350 mm nad TK umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla. Plná bezbariérovost je zajištěna pomocí výsuvných plošin v prostoru širokých vstupních dveří. Užitná plocha nízkopodlažní části vozidla představuje 65 % celkové užitné plochy. V prostorném interiéru je počítáno s dostatkem místa pro bicykly, dětské kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. Samozřejmý je volný průchod celou nízkopodlažní částí vozidla bez nutnosti překonávání výškových stupňů. K pohodlí cestujících navíc slouží přehledný informační systém. Foto:http://www.skoda.cz/cs/produkty/tramvaje/tramvaj-19-t/

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí