zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sháníte originální dárek pro děti? Věnujte jim strom

29.05.2011
Příroda
Sháníte originální dárek pro děti? Věnujte jim strom

Hledáte netradiční a zároveň prospěšný dárek ke Dni dětí, za vysvědčení, k promoci, narozeninám nebo jen pro potěšení? Kupte svým blízkým darovací certifikát, díky kterému přibude do české krajiny či města strom nebo stromek. Certifikáty nově nabízí Nadace Partnerství a jejich plnou výši ceny pak použije na výsadbu a ochranu stromů. Cena certifikátu je vě stě, tisíc nebo dva tisíce korun v závislosti na velikosti sazenice a místě vysazení.

Darovací certifikát je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí pro sebe či druhé vysadit strom, ale neví jak, kde nebo jim chybí potřebný čas. Zakoupením certifikátu věnují peníze Nadaci Partnerství, která jimi podpoří vybrané projekty výsadeb a ochrany dřevin. "Stromy a stromky pak vyrostou v alejích kolem cest, v parcích, obecních sadech, v zahradách škol a školek, zkrátka všude, kde lidem chybí a kde jsou potřeba. Navíc je vysadí místní nadšenci, takže bude o jejich budoucnost dobře postaráno," vysvětluje Lenka Vodičková z Nadace Partnerství.

Zájemci si mohou vybrat mezi poukazy Stromek do krajiny v hodnotě dvě stě korun, Strom do krajiny za tisíc korun nebo Strom do města za dva tisíce korun podle toho, kde chtějí nechat strom vysadit. Všechny darovací certifikáty jsou vytištěny na recyklovaném papíře a stvrzeny vlastnoručním podpisem ředitele Nadace Partnerství Miroslavem Kudratou. Zakoupit je mohou osobně v sídle nadace, na vybraných akcích (například 16. června na pražském Ekofestivalu) nebo v internetovém obchodě na eshop.nadacepartnerstvi.cz

Nadace Partnerství má s výsadbou a ochranou stromů dlouholeté zkušenosti. "Za dobu své existence jsme vysázeli desetitisíce dřevin po celé České republice. Pokud by se všechny uspořádaly do jedné řady, vznikla by dlouhá alej, která by mohla například lemovat cestu z Brna až do Karlových Varů," dodává Lenka Vodičková.

Dárkové certifikáty můžete zakoupit: eshop.nadacepartnerstvi.cz
Informace o našich aktivitách naleznete: www.nadacepartnerstvi.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí