zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Duhovky Hnutíi DUHA

29.05.2011
Obecné
Duhovky Hnutíi DUHA


FESTIVAL
Přijďte 4. června na Kampu za Velkou výzvou
Už za necelé dva týdny - v sobotu 4. června - proběhne na pražském ostrovu Kampa hudební festival na podporu iniciativy Velká výzva. Pod záštitou Václava Havla ho pořádá Hnutí DUHA. Vezměte své přátele i rodinu a přijďte se pobavit s Velkou výzvou. Dopoledne bude patřit především rodinám s dětmi. Kromě divadelních představení na ně čeká řada her a soutěží o životním prostředí. Odpoledne pak zahrají hvězdy jako Mňága a Žďorp, Priessnitz, G-Point Hunters nebo Mako!Mako.
Festivalu se zúčastní a vlastní aktivity představí i Člověk v tísni, ekologický institut Veronica, Hnutí Brontosaurus a další neziskové organizace. Nebude chybět farmářský trh ani speciální bio a vegetariánské občerstvení. Šetrné firmy pak představí nejnovější energeticky úsporné technologické vychytávky, které vám usnadní život a zároveň sníží znečištění životního prostředí. Těšíme se na vás!
Kdy: 4. června od 10h do 22h
Kde: Praha, Kampa Park

Vstup zdarma
Podrobný harmonogram na www.velkavyzva.cz/festival
DOPRAVA
Přes 150 obcí trpí kvůli kamionům
Dalších padesát obcí přibylo na mapě, která označuje místa nejzávažněji postižená kamionovou dopravou. Vytvořilo ji sdružení ekologických organizací Dopravní federace s cílem upozornit na bezmoc obyvatel a obecních úřadů, které nemohou nadměrnému průjezdu kamionů nijak zabránit.
Hnutí DUHA proto prosazuje, aby stát zavedl mýtné pro nákladní dopravu i na větší části krajských silnic všech tříd a zároveň podpořil dopravu železniční. Patří vaše obec mezi postižené nebo jste nespokojeni se situací na silnicích? Napište online dopis ministrovi dopravy.
OBCHOD
Obnovte šatník a zásobujte se knížkami na léto
Láká vás někoho potěšit hezkým dárkem? Chcete originální kus oblečení, který byl vyroben šetrně s ohledem na přírodu? Pak právě na vás čekají mikiny a trika z biobavlny či bambusu s atraktivními motivy divočiny, naší iniciativy Velká výzva či časopisu Sedmá generace. Zvláště lehká bambusová trička jsou do současného horkého počasí jako dělaná.

V našem internetovém obchodě na vás ale čeká i řada zajímavých knih a her - ideálních společníků na letní večery. Pořídit můžete i výrobky z FSC certifikovaného dřeva nebo věci vyrobené v chráněné dílně. Vyberte si a uděláte radost nejen sobě. Navštivte náš obchod.
BIOZEMĚDĚLEC ROKU 2011
Zvítězila včelařka z Náchodska
V soutěži o nejlepšího ekologického zemědělce roku letos zvítězila včelařka Simona Adamcová z farmy Rokytník na Náchodsku. Pětatřicetiletá vítězka je původním povoláním hudebnice, ale se včelami si rozumí perfektně: chová 300 kmenových včelstev rozmístěných výhradně v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Med, který vyrábí, získal již pět ocenění v regionálních soutěžích včetně titulu "Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2010". Také byste rádi ochutnali domácí med, ale do východních Čech to máte daleko? Najděte si ekozemědělce ve svém okolí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí