zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky Velké výzvy

03.06.2011
Obecné
Novinky Velké výzvy

SOBOTA
Dejte si sraz v parku

Už tuto sobotu 4. června proběhne v pražském parku Kampa festival na podporu iniciativy Velká výzva. Pod záštitou Václava Havla ho pořádá Hnutí DUHA. Uvidíte a uslyšíte známé kapely jako Mňága a Žďorp, Priessnitz, G-Point Hunters nebo Mako!Mako. Těšit se můžete také na divadla, soutěže a hry pro děti připravené českými neziskovkami. farmářské tržiště a ukázky technologických vychytávek pro chytré využívání energie.

Festival Velká výzva na Kampě nezapomíná také na vysoké standardy ochrany životního prostředí. Proto bude používat elektřinu z obnovitelných zdrojů, samozřejmostí bude i třídění a recyklace všech odpadů. Vice na: http://www.velkavyzva.cz/festival

BRITÁNIE
Vláda zateplí 14 milionů domů

Britský program, ve kterém domácnosti dostanou podporu na zateplení budov, je podle vlády největším projektem k vylepšování domů od druhé světové války. Rodiny dostanou pomoc do výše 10 000 liber (270 tisíc korun). Velká Británie v zelených řešeních vede. V roce 2008 přijal parlament přelomový rámcový zákon na jejich podporu. Na ten navazují konkrétní opatření a programy.

Úspěšný scénář. Hnutí DUHA prosazuje podobný i pro Česko. Poslanci a poslankyně by se měli dohodnout na tempu rozvoje moderní ekonomiky a stvrdit jej zákonem dle Velké výzvy. Česká vláda zase může využít skvělé příležitosti a vytvořit ambiciózní Program energetické nezávislosti, který naváže na Zelenou úsporám a pomůže domácnostem se zateplením téměř každého domu v republice. Více na: http://www.velkavyzva.cz/?TZ_2011_VB_zatepleni

PUBLIKACE
Technologie pro Velkou výzvu

Hnutí DUHA přináší osm příkladů, které ukazují, jak rychlým tempem postupuje vývoj moderních čistých technologií. Bydlení, doprava nebo energetika - všude vznikají výborné nápady. Aby se v budoucnu nestaly pouhými kuriózními prototypy, potřebují zájem výrobců a zákazníků. Zákon podle Velké výzvy jim v tom může výrazně napomoci.

Nechceme čtenáře a čtenářky přesvědčit, že díky technickému pokroku bude možné zajistit libovolnou úroveň spotřeby. Současné znečištění lze ovšem pomocí nových technologií výrazně omezit. Úspěch Velké výzvy využití těchto příležitostí podpoří. Publikace ke stažení zde.

JDOU DO TOHO
Lidé, nevládky, firmy, osobnosti

Iniciativu Velka výzva podporují české humanitární a rozvojové organizace jako je Člověk v tísni, Charita ČR, ADRA a desítky dalších. Zákon o snižovaní emisí chtějí české ekologické organizace. Velkou výzvu podporuje padesátka firem a pětadvacet českých osobnosti v čele s Václavem Havlem. Své poslance a poslankyně už k přijetí zákona vyzvalo již téměř 16 000 lidí. Děkujeme.

Co můžete udělat Vy?

  • Přidejte se a přesvědčujte politiky o výhodách moderních zelených řešeních s námi. Bude Vás to stát jen chvíli Vašeho času a opravdu to pomůže. Napište dopis poslanci či poslankyni.
  • Informujte o iniciativě své přátele a známé. Ať se připojí také.
  • Napište si o propagační materiály Velké výzvy zdarma a distribuujte je ve svém okolí nebo si objednejte putovní výstavu a domluvte umístění ve škole, kavárně, knihovně, kině...
  • Objednejte si v internetovém obchodě ekologicky šetrné tričko či tašku Velké výzvy a podpořte práci Hnutí DUHA
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí