zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sobotka, Peake, Gazdík, Liška a další politici na zeleném festivalu na Kampě

03.06.2011
Politika
Sobotka, Peake, Gazdík, Liška a další politici na zeleném festivalu na Kampě

Šéf opozice Bohuslav Sobotka nebo šéf poslanců TOP09 Petr Gazdík budou mezi politiky, kteří v sobotu (4.6.) dorazí na festival zeleného života, jenž pořádá Hnutí DUHA na pražské Kampě.

Na Festivalu Velké výzvy dále vystoupí místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake, nebo Ondřej Liška, předseda Strany zelených.

Politici se vyjádří k iniciativě Velká výzva, v níž Hnutí DUHA prosazuje nový zákon po britském vzoru, který rozhýbe investice do zelených řešení - čisté energie a zateplování domů, pohodlné a rychlé veřejné dopravy, místních potravin či snadnější recyklace odpadků. Legislativa má stanovit konkrétní tempo, jak bude Česká republika snižovat exhalace skleníkových plynů: o 2 % ročně.
Více na www.velkavyzva.cz.

Festival nabídne koncerty předních hudebních skupin i divadelní představení pro rodiny s dětmi, zelené technologické vychytávky pro každodenní život a desítky stánků zajímavých firem či vybraných českých neziskových organizací. Vystoupí na něm například Mňága a Žďorp, Priessnitz a Mako!Mako. Akci pořádá Hnutí DUHA ve spolupráci s Vodafone ČR, týdeníkem Respekt a dalšími partnery.
Více na www.velkavyzva.cz

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Festival předvede nejen hudbu a divadlo, ale také zelené technologické vychytávky pro život každého z nás. Bez politiků ale změna nepřijde. Oni musí chytrými zákony dát potřebné impulsy pro zelený průmysl, jakým je zateplování domů nebo snadnější recyklace. Modernizace ekonomiky nebo investice do vědy a výzkumu nesmí být jen frázemi z politických projevů. Proto jsme v sobotu na Kampu pozvali také přední politiky. Soudě podle účasti si politici očividně uvědomují, že Češi a Češky chtějí zdravý život i chytrou zelenou ekonomiku a chtějí také, aby s tím poslanci a ministři pomohli. Budeme se jich ptát, co konkrétně udělají."


Kontakt:
Petr Machálek, email: petr.machalek@hnutiduha.cz, tel: 777 308 113
Magda Koutská, email: magda.koutska@hnutiduha.cz, tel: 728 033 727

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí