zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prachatice chystají stavbu recyklačního centra za 40 mil.Kč

07.06.2011
Odpady
Prachatice chystají stavbu recyklačního centra za 40 mil.Kč

Prachatice se chystají vybudovat nové recyklační centrum. Podle studie bude stát téměř 40 milionů korun. Ze zákona musí město rozšířit sběr komunálních odpadů o bioodpad a zlepšit služby. Současný sběrný dvůr v Mlýnské ulici je nevyhovující, řekl dnes ČTK starosta Martin Malý (ODS).

Nynější dvůr podle něj nestačí kapacitně a nevyhovuje ani z hlediska přístupu. "Rada města proto už v roce 2009 vzala na vědomí studii k projektu recyklačního centra a energetického využití odpadů na území Prachaticka, zpracovanou společností RERA a.s. České Budějovice," uvedl starosta.

Město už má na stavbu centra vybraný pozemek za průmyslovou zónou v Krumlovské ulici, pracuje se na změně územního plánu. Pracovní skupina se shodla na tom, že v centru bude kompostárna, hala s třídící linkou, skladem a lisy na papír a plasty. Bude tam také sběrný dvůr na nebezpečné odpady a elektrozařízení. Součástí bude i částečně zastřešená manipulační plocha, sklad na sklo a velkoobjemové kontejnery či garáže.

Recyklační centrum bude sloužit pro Prachatice a okolí. Město se bude s projektem ucházet o finanční podporu z Operačního programu Životního prostředí. Podpora pro obce činí 90 procent nákladů. Plánovací období EU končí v roce 2013.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí