zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ASEKOL získal cenu Zlatý středník 2010 za nejlepší výroční zprávu

07.06.2011
Zpětný odběr
ASEKOL získal cenu Zlatý středník 2010 za nejlepší výroční zprávu

Společnost ASEKOL získala před pár dny cenu Zlatý středník 2010 za nejlepší výroční zprávu, kterou vydala pro rok 2009. Vítězná výroční zpráva zaujala netradičním grafickým ztvárněním v retro stylu putovní výstavy s názvem Muzeum spotřebičů. Pro ASEKOL se jedná už o čtvrtou cenu v této soutěži. Dosavadní ocenění sklízel časopis Zpětný odběr. Cenu Zlatý středník již devět let uděluje PR klub za podpory Asociace Public Relations agentur. Jedná se o prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší firemní média v Česku určená zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům.

Výroční zpráva společnosti je graficky propojena s putovní výstavou Muzeum spotřebičů, se kterou ASEKOL již od loňska objíždí celou republiku. Ve vítězné zprávě se objevují právě fotografie historických elektrospotřebičů a fotografie zaměstnanců společnosti v dobových kostýmech s dobovou vizáží podle doby vzniku konkrétního spotřebiče.

asekol"Moc si tohoto ocenění vážíme. Je pro nás signálem, že děláme dobře nejen zpětný odběr elektroodpadu, ale umíme i prezentovat naši společnost, což je pro neziskovou organizaci vždy jedna z klíčových dovedností," říká manažerka komunikace společnosti ASEKOL Hana Ansorgová a dodává: "Velký dík patří samozřejmě Alešovi Pavlíčkovi a jeho společnosti Studio Monte, která pro nás naši výroční zprávu navrhla a graficky zpracovala."

Uspět v kategorii Nejlepší výroční zpráva je o to těžší, že se jedná o jeden z hlavních firemních materiálů, kterým se každá firma prezentuje, a proto na její výrobu obvykle vynakládá velké úsilí. Odborná porota hodnotila výroční zprávy podle řady kritérií - od grafické stránky, přes obsahovou, až po odbornou. Materiály procházejí tříkolovým hodnocením. V prvním kole odborní garanti jednotlivých kategorií posoudili přihlášené tituly a určili, které postoupí k dalšímu hodnocení. V druhém kole se sešla odborná porota, aby vytvořila užší výběr. Poslední kolo se pak věnovalo detailnímu hodnocení, z něhož vzešli vítězové jednotlivých kategorií.

Kromě prvenství v kategorii Výroční zpráva si ASEKOL odnesl letos i zvláštní ocenění za vyváženost obsahu a formy pro časopis Zpětný odběr.

Celou oceněnou výroční zprávu společnosti ASEKOL lze nalézt na www.asekol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí