zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poprvé se sešla rada vlády pro energetickou a surovinovou strategii

03.06.2011
Energie
Geologie
Poprvé se sešla rada vlády pro energetickou a surovinovou strategii

Ve středu odpoledne se pod patronátem Ministerstva průmyslu a obchodu poprvé sešla Rada vlády pro energetickou a surovinovou strategii České republiky.

Aktualizace Státní energetické koncepce a otázky spojené s výzkumem a vývojem v energetice - to byla hlavní témata prvního zasedání Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii České republiky. Členy rady jsou tři desítky specialistů reprezentujících státní správu a samosprávu i expertní a podnikatelská sdružení. Radě předsedá ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

"Posláním rady je pomáhat vládě při přijímání klíčových strategických rozhodnutí v oblasti energetiky a správy surovin. Koncepce v oblasti energetiky se přijímají s horizontem desítek let, a tím pádem ovlivňují život všech obyvatel České republiky na mnoho let dopředu a je pro ně proto potřeba hledat široká konsensuální rozhodnutí," vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Podle členů Rady se česká energetika musí aktuálně vypořádat zejména s otázkami spojenými s ohlášeným rozhodnutím německé vlády vzdát se do několika let svých jaderných elektráren. Dalším velkým tématem pro tento sektor je v České republice výchova nových odborníků na energetiku, protože tu vzhledem k demografickému vývoji brzy čeká generační výměna.

Další zasedání Rady vlády pro energetickou a surovinovou strategii České republiky je naplánované na září.

Autor: Mgr. Pavel Vlček tiskový mluvčí
pavel.vlcek@mpo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí