zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stavba výjimečného referenčního domu

22.06.2011
Ekologické stavění, bydlení
Recyklace
Stavba výjimečného referenčního domu

V květnu byla zahájena stavba referenčního domu společnosti RECIFA, a.s., v Žežicích u Příbrami. Dům je pozoruhodný především svými použitými materiály. Jeho základová deska je postavena z recyklovaných obalových lahví.

"Dlouho jsem přemýšlel, jaký materiál použít. Důležitá pro mě byla nejen kvalita, ale i cena. Nikdy bych si nemyslel, že zrovna já budu jednou stavět z odpadu," říká investor Josef Coník a dodává: "Pěnové sklo REFAGLASS, které je ze skleněných střepů vyrobeno, mě však přesvědčilo. Díky své struktuře má vynikající technické vlastnosti. Je to výborný izolant, nepropustí vodu, zabraňuje zamrzání a například oproti konkurujícímu polystyrenu je absolutně nehořlavé. Navíc je téměř čtyřnásobně levnější." Konkrétně bude na dům v Žežicích použito 70 m3 štěrkového pěnového skla na stavbu základové desky a 12 m3 na terénní úpravy.

Pěnové sklo REFAGLASS se uplatnilo i jako lehčený násyp na stropní desku 1. podzemního podlaží a jako izolační materiál pro zelenou střechu budovy FILADELFIE BB Centra, jedné z nejmodernějších administrativních budov v Praze.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí