zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klimatickou změnou se budou zabývat odborníci na konferenci ekologického zemědělství

20.06.2011
Zemědělství
Klimatické změny
Klimatickou změnou se budou zabývat odborníci na konferenci ekologického zemědělství

Vědecké špičky z několika evropských zemí, kapacity na problematiku klimatické změny, přijedou 29. června do Lednice na jižní Moravě. V rámci Bioakademie 2011, letní konference ekologického zemědělství, budou diskutovat nad tématem Zemědělství a Strategie pro klimatickou změnu. Přítomní budou také odborníci Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí České republiky.

"Workshop zaměřený na klimatickou změnu se v rámci Bioakademie koná zcela poprvé. Ekologické zemědělství svou podstatou nabízí možnosti zmírňování dopadů klimatické změny. Problematikou se budeme zabývat jak z vědeckého, tak politického hlediska," sdělil Milan Kouřil, hlavní koordinátor Bioakademie.

Přednášejícími v rámci prvního z workshopů letošní Bioakademie budou uznávaní odborníci. Ve vědecké části svou prezentaci přednesou Jorgen E. Olesen, profesor Fakulty zemědělských věd Univerzity Aarhus z Dánska, Adrian Müller, klimaexpert působící na Research Institute of Organic Agriculture FiBL ve Švýcarsku a Jan Hollan z CzechGlobe, Výzkumného centra globálních změn.

V politické části workshopu A zazní přednášky Andrease Gumberta z DG Agriculture and Rural Development, Daniela Feldera, koordinátora švýcarské strategie z Federal Office for Agriculture (FOAG). Anglický Akční plán pro skleníkové plyny představí Laurence G. Smith z The Organic Research Centre - Elm Farm ve Velké Británii, který je zároveň moderátorem celého workshopu. Za Ministerstvo životního prostředí České republiky se konference zúčastní Vilém Žák, poradce ministra, a se svou prezentací vystoupí také Jiří Jungr z Ministerstva zemědělství ČR.

"Tito špičkoví odborníci na problematiku klimatické změny zajistí nejvyšší odbornou úroveň," uvedl Milan Kouřil. Pořadatelé doufají, že výstupy z tohoto workshopu přinesou nové doporučení a nápady v oblasti zmírňování dopadů klimatické změny prostřednictvím ekologického zemědělství.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Další informace poskytne Milan Kouřil, manažer projektu OPLZZ, hlavní koordinátor Bioakademie, (tel.: 724 395 536, milan.kouril@pro-bio.cz), nebo Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců (tel.: 583 216 609, pro-bio@pro-bio.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí