zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školy dostaly grant na rozvoj obcí

28.06.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
Školy dostaly grant na rozvoj obcí

Nadace Partnerství udělila 26 školám grant, který přispěje ke zlepšení životního prostředí v celé obci. Žákům od září začne náročná a zároveň zajímavá práce na projektech, se kterými jim pomohou rodiče, učitelé a další partneři. Nejen děti, ale i dospělí tak budou mít možnost přesvědčit se, že i s velmi rozdílnými skupinami je možné nacházet společná řešení. Společný projekt pro školy Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy SEVER finančně podpořil Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí a společnost Toyota Motor Czech.

Cílem grantů je prohloubit spolupráci mezi učiteli, žáky, obcí a místními obyvateli. Obsah projektů jednotlivých škol se poměrně různí: "V letošním roce školy například pomohou upravit místní parky a dětská hřiště, vysadí stromy, budou informovat o biodiverzitě a propagovat cyklistiku nebo vyčistí studánky," uvádí Zuzana Eliška Veselá z Nadace Partnerství. "Celkem se o podporu v letošním roce ucházelo 60 zájemců. Obdrželo ji 26 škol ze 12 krajů ČR v celkové výši přesahující 1,3 milionů korun," dodává Veselá.

"Každá škola má ve spolupráci s místními obyvateli možnost společně řešit problém, který právě vnímají jako potřebný. Aby dokázala co nejlépe zapojit všechny partnery, účastní se nejdříve učitelé dvoudenního vzdělávacího kurzu v rámci programu Škola pro udržitelný život. Zde se dozvídají o metodách, jak efektivně zapojit veřejnost do všech částí svého projektu," doplňuje Lucie Tomášková ze Střediska ekologické výchovy SEVER.

Program Škola pro udržitelný život běží již od roku 2004, začínal nejprve v několika krajích ČR a postupně se úspěšně rozrostl do celorepublikové působnosti. V roce 2007 obdržel program prestižní Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí, kterou uděluje Business Leaders Forum.

Kontakt:
o Zuzana Eliška Veselá, Nadace Partnerství, zuzana.vesela@nap.cz, 515 903 139
o Ivana Adámková, Nadace Partnerství, ivana.adamkova@nap.cz, 515 903 131
o Lucie Tomášková, SEVER, lucie.tomaskova@ekologickavychova.cz, 739 454 756

Více informací na www.skolaprozivot.cz a www.stromzivota.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí