zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OPŽP - Aktualizace Implementačního dokumentu

30.06.2011
Obecné
OPŽP - Aktualizace Implementačního dokumentu

Dne 8. 6. 2011 byla Monitorovacím výborem schválena aktualizovaná verze Implementačního dokumentu. Podrobný přehled změn je uveden ve změnovém listu Implementačního dokumentu.

V kapitole 3 byly upraveny informace o příjemcích podpory - mezi přijatelné příjemce podpory v prioritní ose 1, podoblasti podpory 1.3.2 byly doplněny příspěvkové organizace státu a mezi přijatelné příjemce podpory v prioritní ose 3 byly doplněny státní podniky. Dále byla upravena alokace finančních prostředků v prioritní ose 3 ve prospěch oblasti podpory 3.2.

Do 4. kapitoly byl vložen nový projektový indikátor vztahující se k prioritní ose 6.

V kapitole 5 byla doplněna a přeformulována obecná pravidla způsobilosti výdajů na osobní automobil, mikrobus, autobus, notebook, mobilní telefon a fotografický aparát. Dále byly upraveny informace o způsobilosti výdajů v oblastech podpory 6.1, 6.2 a 6.5.

Další změny byly provedeny v kapitolách 6, 8 a 10. V kapitole 6 byla upravena odrážka týkající se specifických kritérií přijatelnosti u oblasti podpory 3.1. V kapitole 8 byly upraveny odkazy na legislativu z důvodu přijetí změn ve Smlouvě o fungování Evropské unie. Do kapitoly 10 byla vložena povinnost monitorovat pokrok u projektů s investičními náklady mezi 25 a 50 mil. EUR.

Podrobný přehled těchto a dalších změn je uveden ve změnovém listu Implementačního dokumentu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí