zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická silniční přeprava

07.07.2011
Doprava
Ekologická silniční přeprava

DHL Freight, jeden z předních poskytovatelů silniční přepravy v Evropě, nyní nabízí dva nové ekologické produkty. Zákazníci, kteří používají služby kusové (LTL, PTL) i celovozové (FTL) přepravy po Evropě, Středním Východě i Severní Africe, mohou požádat o výkaz emisí CO2 s podrobnými informacemi o vyprodukovaném CO2 během přepravy jejich zásilek na každé trase. DHL nabízí rovněž možnost kompenzovat emise vytvořené během přepravy prostřednictvím certifikovaných environmentálních programů.

"Vzhledem k rostoucím cenám paliva, přísnějším předpisům vztahujícím se k uhlíkovým emisím i rostoucímu povědomí mezi zákazníky je ochrana životního prostředí a nabídka ekologických produktů pro naše podnikání čím dál tím důležitější. Díky našim environmentálním, trvale udržitelným produktům může být dodavatelský řetězec našich zákazníků ekologičtější," říká Thomas George, CEO divize DHL Freight.

Metoda výpočtu vychází ze zásad mezinárodně uznávaných norem (World Resources Institute, World Economic Forum). Na základě výkazu CO2 se zákazníci mohou rozhodnout, zda uhlíkové emise vykompenzují certifikovanými programy zacílenými na ochranu životního prostředí, mezi které patří např. elektrárna na biomasu v Indii, větrné parky v Číně, hydroelektrárna v Brazílii a továrny na skládkový bioplyn v Turecku. Každý rok přezkoumává a certifikuje uhlíkové emise zásilek Gogreen i množství snížených emisí prostřednictvím kompenzací v rámci této speciální služby mezinárodně uznávaná auditorská společnost SGS.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí