zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Úspory energií vloni ušetřily 10 milionů korun

18.07.2011
Energie
Úspory energií vloni ušetřily 10 milionů korun

Vládní úřady vloni ušetřily 10 milionů korun díky úsporám energií. Vyplývá to z údajů Ministerstva průmyslu a obchodu, které od roku 2009 monitoruje spotřebu energie ve vládních budovách v Praze. Přehled výsledků loňských úspor předložil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek vládě na její středeční schůzi.
"Cílem je, aby státní správa poskytla příklad dobré praxe při snižování energetické náročnosti budov, ve kterých pracuje," vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
V roce 2010 Ministerstvo průmyslu a obchodu sledovalo energetické vstupy u 61 objektů, celkem čtrnácti resortů a Úřadu vlády ČR. Monitorovala se u nich elektrická energie pro běžnou spotřebu, elektrická energie pro vytápění, dodávkové teplo, zemní plyn a lehký topný olej.
"Na úspory ve vládních budovách budeme dohlížet v i letošním roce. Doporučujeme systém monitorování rozšířit na větší soubor budov, protože se ukazuje, že se nám daří nacházet úspory. Pro letošní rok také chceme zavést aktivnější přístup vůči úsporám - jinými slovy chceme ostatním resortům sami nabízet řešení, jak by mohly ušetřit," vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
V průběhu loňského roku se podařilo uskutečnit první opatření pro úspory. Byly to jak úpravy smluv s dodavateli nebo jejich změny, tak některé technické úpravy, jako jsou rekonstrukce technologií, v menší míře i stavební úpravy.
Zdroj: MPO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí