zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

25.07.2011
Energie
Obecné
Chemické látky
Nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Nabídka technologií

Řídicí systém pro dodávky energie z OZE

Ref: 11 IT 56Z4 3LIN

Italská firma podnikající v oblasti automatizace vyvinula hybridní systém schopný řídit a optimalizovat elektřinu získanou z různých obnovitelných zdrojů (fotovoltaika, vodní a větrné elektrárny). Systém je plně automatizován a může být řízen i na dálku přes GSM modul a být připojen k dieselagregátu. Firma hledá partnery pro další spolupráci nebo licenci.

Technologie nanášení antikorozních povlaků

Ref: 11 RU 86FG 3LF6

Ruská firma vyvinula zařízení pro nanášení částí různých rozměrů antikorozními povlaky (zinkování, hliníkování difuzí, cínování) pro zvýšení jejich životnosti. Technologie je založena na tepelně-chemickém procesu kovových částí z oceli, litiny a jejich slitin a je ekologicky šetrná. Je založena na difuzní saturaci kovového povlaku v práškovém médiu při teplotách mezi 300-600 °C. Velikost jemně rozptýleného oxidu zinku je 50-200 nm. Firma hledá partnery se zájmem o obchodní spolupráci.

Dezinfekce bez alkoholu, fosfátů, formaldehydu či tenzidů

Ref: 11 DE 0957 3K9Q

Německá firma vyvinula unikátní dezinfekční prostředek eliminující jakoukoliv bakterii, houbu či virus. Dezinfekční prostředek je založen na silném elektrolytickém koncentrátu vyráběném v anodové komoře zpracovatelského závodu. Baktericidní prostředek neobsahuje žádný alkohol, fosfáty, formaldehyd nebo tenzory, ale pouze kyslík, vodík, ozón a vysoce koncentrované sloučeniny chlóru. Firma hledá zájemce o další společný vývoj anebo obchodní či technickou spolupráci.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí