zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hybridní pohon na seznamu EPA

23.07.2011
Ekologická auta
Hybridní pohon na seznamu EPA

Společnost Parker Hannifin Corporation obdržela osvědčení od Úřadu pro ochranu životního prostředí (EPA) o tom, že hybridní pohon zdokonalené řady RunWise od společnosti Parker byl zařazen na seznam perspektivních technologií v rámci národní kampaně za čistý provoz dieselových motorů.

Program EPA podporuje perspektivní technologie, které omezují emise vysoce výkonných vznětových motorů. Program podporuje využívání inovativních technologií tím, že zajišťuje financování vývoje a hodnocení těchto technologií během provozu. Hybridní pohon zdokonalené řady RunWise od společnosti Parker je jediným hnacím zařízením vybraným na seznam EPA.

"Máme z tohoto vývoje velkou radost a těší nás, že si EPA uvědomuje, jak velký potenciál má tato technologie pro snížení spotřeby paliva a uhlíkových emisí," říká Jeff Cullman, prezident hydraulické skupiny pro Parker Hannifin. Danny Diaz, ředitel správy vozidel v Miami Dade County, která si koupila šest vozidel na odvoz odpadů Autocar E3 vybavených technologií RunWise, k tomu říká: "Podařilo se nám snížit spotřebu paliva o 45 %. Když se podíváme na provoz těchto hybridních vozidel z dlouhodobého hlediska a vezmeme-li v úvahu jejich dlouhou provozuschopnost, dosahujeme značných úspor."

Systém Parker RunWise využívá dvourychlostní hydrostatický pohon ve spojení s přímým mechanickým pohonem, který umožňuje vozidlu optimalizovat výkon při nízkých (do 40 km/hod) a vyšších rychlostech (72 km/hod mimo město). Prvními společnostmi (mimo uživatele svozových vozů na odpad), které si objednaly aplikaci této technologie pro expediční vozidla, jsou United Parcel Service (UPS) a FedEx.

Parker dále pracuje na dalším zdokonalení této technologie tak, aby ji bylo možno použít u moderních autobusů a traktorů.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí