zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Knetig straší ODS

09.08.2011
Šlendryján
Knetig straší ODS

Začíná to být lehce dramatické: policie obvinila Martina Knetiga z "nepřímého úplatkářství" na Státním fondu životního prostředí.

Pan Knetig byl dlouhá léta nepostradatelnou pravou rukou Pavla Drobila, bývalého ministra životního prostředí a stále ještě místopředsedy ODS.

A pan Knetig je také autorem následujících vět: "Já se začínám fakt dostávat do situace, že nebudu schopen plnit svoje zálohy, nebo respektive nebudu schopen Pavlovi vytvářet finanční zázemí, který ho víceméně bude držet."

Pan Knetig tímto mimořádně upřímným vyznáním tlačil na Libora Michálka, aby pro stoupající hvězdu ODS vytáhl ze zeleného fondu nějaké peníze.

Takže při veškerém respektu k presumpci neviny konstatujme, že se po osmi měsících situace nevyvíjí příliš dobře nikoliv pouze pro pana Knetiga a jeho kamaráda pana Drobila, ale pro celou ODS, neboť tady se najednou dostáváme velmi blízko k financování celé strany.

Neboť ten příběh v sobě nese až příliš mnoho prvků, které by na něco takového ukazovaly.

Sofistikovaný způsob několika prostředníků samozřejmě ulehčuje obhajobu: Pavel Drobil samozřejmě tvrdí, že Knetiga ničím takovým nepověřil a Knetig se raději prohlašuje za nesvéprávného žvanila, který Michálkovi, tehdejšímu šéfovi instituce s mnohamiliardovým rozpočtem, vykládá úplné nesmysly, přesně řečeno "v žertu" navádí k účasti na zločinu.

A do toho tu máme usilovnou snahu pražských žalobců znemožnit policii, aby obvinila také přímo Drobila za jeho "nabídku" Michálkovi, aby veškeré důkazy o Knetigově plácání zničil.

Zopakujme respekt k presumpci neviny a přidejme skepsi k dosud známé úspěšnosti policie při dotahování podobných "citlivých" kauz, v nichž ovšem žádné podobné obvinění dosud ani nepadlo. Takhle blízko tajemství stranických pokladen jsme ale ještě nebyli.

AUTOR: Jindřich Šídlo
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí