zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní škola naučí studenty, jak rozjet zelené podnikání

10.08.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Letní škola naučí studenty, jak rozjet zelené podnikání

Podnikatelské plány šetrné k životnímu prostředí se budou učit vytvářet účastníci Letní školy EkoInkubátoru, kterou organizuje Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity. Na čtyři desítky studentů dostanou příležitost si za podpory koučů z praxe vyzkoušet přípravu vlastního ekologicky orientovaného podnikatelského záměru. Všechny kurzy již druhého ročníku desetidenní školy, který odstartuje 16. srpna, jsou zdarma. Zájemci z řad studentů se mohou hlásit až do 12. srpna.

"Zhoršující se stav životního prostředí nutí člověka ke stále šetrnějšímu přístupu k přírodě ve všech oblastech lidské činnosti. A týká se to i podnikání. Proto vznikla Letní škola EkoInkubátoru, která nabídne kurzy zaměřené na ekonomiku, právo i ekologii," řekla koordinátorka Letní školy EkoInkubátoru Petra Orsáková.

Studenti se naučí postupy pro zakládání firmy, porozumí specifickým oblastem práva souvisejícím s environmentálním podnikáním nebo základům ekonomiky životního prostředí. Čekají je také exkurze do úspěšných ekologických podniků v Česku a na závěr i tvorba vlastního podnikatelského záměru.

Po úspěšném absolvování letní školy mohou studenti navíc využít odbornou pomoc i zázemí Ekologického právního servisu a Jihomoravského inovačního centra při rozjedu svého k přírodě šetrného projektu.

Letní škola je určena pro všechny studenty prezenčního i kombinovaného vysokoškolského studia z Česka mimo území Prahy. Zdarma jsou nejen všechny kurzy letní školy, ale také ubytování pro mimobrněnské studenty. Zájemci se mohou hlásit až do 12. srpna na e-mailové adrese orsakova@fss.muni.cz. Více informací lze najít na www.inkubator.fss.muni.cz

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Kontakt:
Mgr. Tereza Fojtová,
mluvčí Masarykovy univerzity, fojtova@rect.muni.cz, tel.: 549 49 4949, mobil: 724 517 335

Petra Orsáková,
koordinátorka Letní školy EkoInkubátoru, orsakova@fss.muni.cz, mobil: 732 839 653

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí