zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Duhovky Hnuti DUHA: Jak souvisí povodně a čistá ekonomika

14.08.2011
Obecné
Duhovky Hnuti DUHA: Jak souvisí povodně a čistá ekonomika

AKCE: Přijeďte do Trutnova
POČASÍ: Souvisí povodně se změnami podnebí?
ŠUMAVA: Morálně podporujeme blokádu
JDOU DO TOHO: Lidé, nevládky, firmy, osobnosti


AKCE
Přijeďte do Trutnova

Letošní ročník legendárního Open Air Music Festivalu TRUTNOV se uskuteční 18. - 21. srpna Na Bojišti. Těšit se můžete na indiánský tábor, zpětný odběr kelímků, biologicky rozložitelné obaly, šamanské teepee, hvězdárnu, cukrárnu, vegetariánskou jídelnu a samozřejmě Velkou výzvu.

Více informací o Velké výzvě na festivalu Trutnov Open Air naleznete na našich stránkách.

Ještě o týden dřív můžete Velkou výzvu podpořit na dalším ročníku Open Air Festivalu, který se uskuteční od 11. do 13. srpna na letišti Panenský Týnec. Velkým lákadlem je zejména účast The Chemical Brothers nebo belgické Goose.

Bližší informace o festivalu Open Air si přečtěte ZDE.

POČASÍ
Souvisí povodně se změnami podnebí?

Označit letošní povodně za důsledek změn podnebí je příliš divoké tvrzení. Ale vědecké propočty ukazují, že skleníkové exhalace zvyšují počty takových neštěstí. Odstranit následky povodní můžeme i bez modernizace ekonomiky, ale modernizovat ekonomiku bez jasného plánu pro snižování znečištění nepůjde. Snižování exhalací je ovšem nejen levnější než odstraňování jejich následků. Čistá ekonomika přinese nová pracovní místa a sníží závislost na dovozu ropy a plynu i účty rodin za energii.

Debata o tom, jak souvisí povodně s globálním oteplováním, je složitá. Přečtěte si více na našich stránkách.

Řekněte nám váš názor v diskusi na Facebooku Velké výzvy!

ŠUMAVA
Morálně podporujeme blokádu

Šéf šumavského národního parku Jan Stráský zahájil masivní kácení stovek stromů v unikátním horském lese kolem Ptačího potoka na Modravě. Velkoplošné nasazení motorových pil je však v příkrém rozporu se zákony. Hnutí DUHA sice správu parku opakovaně upozorňovalo, že kácení bez příslušných povolení je ilegální, avšak bezvýsledně. Milovníci Šumavy z různých míst republiky se proto od 15. července snaží ilegálnímu kácení bránit přímo na místě.

Důvody Hnutí DUHA pro nesouhlas s těžbou u Ptačího potoka naleznete na našem webu.

Jak můžete pomoci?

Přidejte se k Šumavské výzvě. Tu za jediný týden podepsalo přes 3000 lidí včetně desítek známých osobností jako herec Petr Vacek, dokumentaristka Olga Sommerová, vědec Václav Cílek ad.
Přispějte na naší práci na Šumavě. Jak na to se dozvíte na stránkách Hnutí DUHA ZDE

Další informace k Šumavě naleznete na Facebooku
"Proti tunelování našich lesů" nebo
"Věříme vědcům, ne kmotrům"

JDOU DO TOHO
Lidé, nevládky, firmy, osobnosti

Iniciativu Velka výzva podporují české humanitární a rozvojové organizace jako je Člověk v tísni, Charita CR, ADRA a desítky dalších. Zákon o snižovaní emisí chtějí české ekologické organizace. Velkou výzvu podporuje padesátka firem a pětadvacet českých osobnosti v čele s Václavem Havlem. Své poslance a poslankyně už k přijetí zákona vyzvalo již téměř 20 000 lidí. Děkujeme!

Co můžete udělat Vy?

Přidejte se a přesvědčujte politiky o výhodách moderních zelených řešeních s námi. Bude Vás to stát jen chvíli Vašeho času a opravdu to pomůže. Napište dopis poslanci či poslankyni
Informujte o iniciativě své přátele a známé. Ať se připojí také.
Napište si o propagační materiály Velké výzvy zdarma a distribuujte je ve svém okolí nebo si objednejte putovní výstavu a domluvte umístění ve škole, kavárně, knihovně, kině,...
Objednejte si v internetovém obchodě ekologicky šetrné tričko či tašku Velké výzvy a podpořte práci Hnutí DUHA.

Zdraví vás celý tým Velké výzvy.
www.velkavyzva.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí