zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

12.08.2011
Obecné
Krátce - různé

Americký výrobce Voltaic Systems přichází na český trh s dvěma modely solárních nabíječek a solárních batohů. Batoh Offgrid o objemu 25 litrů v sobě kombinuje praktický batůžek pro krátké a nenáročné cestování s nabíječkou, která je dostupná i jako samostatný výrobek pro použití s libovolným batohem. Batoh je tříkomorový, jedna z komor, vybavená polstrováním, pojme notebook o rozměru až 17". Druhá komora je vybavena vnitřními síťovanými kapsami. K úložnému prostoru je třeba ještě přičíst dvě boční kapsy a jednu malou svrchní kapsičku, vše na zip. Rozměry batohu vyrobeného z materiálu z recyklovaných PET lahví jsou 46 x 40 x 21 cm. Materiál je pevný, lehký, voděodolný a odolný vůči UV záření. Vlastní monokrystalické solární články jsou vodotěsně zatavené v tvrdé transparentní fólii a snesou i hrubší zacházení. Vnější kapsu se solárními panely je možné odejmout a přichytit

Vrstva vymezení erozně ohrožených půd, kterou mohli zemědělci připomínkovat a která byla na základě posouzení Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půdy (VÚMOP) aktualizována, bude přístupna ve veřejném registru půdy (LPIS) již koncem tohoto týdne. Pro zemědělce, kteří podávali návrh na změnu vymezení erozní ohroženosti, je však důležité vyjádření VÚMOP, schválené MZe, které již obdrželi a není proto nutné čekat, až bude vrstva v LPIS aktualizována.

Sdružení Ekologický právní servis (EPS), které sleduje postup policie proti účastníkům blokády na Šumavě, žádá kvůli jeho nepřiměřenosti okamžité odvolání velitele zásahu a také krajského policejního ředitele. Sdružení ve spolupráci s postiženými lidmi podalo už několik trestních oznámení. Aktivisté brání kácení na šumavské Modravě už tři týdny.

den v přírodě
13. 8.
křtiny u brna, arboretum křtiny
www.slpkrtiny.cz
Jaký mají vaše děti vztah k přírodě? Program v arboretu potrvá od 10 do 17 hodin a děti se dozvědí o tábornictví, ochraně přírody, myslivosti, rybářství nebo včelařství.

Místo skládky golfové hřiště
Celkem 3,6 mld. korun stála od roku 1991 obnova území poničeného při důlní činnosti firmy OKD. Celkem už OKD rekultivovala 1500 hektarů, včetně plochy u Karviné-Lipnin, kde bude příští rok otevřeno nejdelší golfové hřiště v Evropě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí