zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová generace rackových distribučních jednotek napájení (PDU) od APC

19.08.2011
Energie
Nová generace rackových distribučních jednotek napájení (PDU) od APC

APC představila novou generaci spínaných rackových distribučních jednotek napájení (PDU) s technologií pro měření spotřeby podle jednotlivých zásuvek

Nejnovější přírůstek v řadě rackových PDU umí monitorovat napájení a zaznamenávat spotřebu energie jednotlivých zařízení podle jednotlivých zásuvek. IT manažeři tak mohou identifikovat spotřebu energie u každého připojeného zařízení. Zákazníci díky přehlednému zobrazení spotřeby jednotlivých zásuvek mohou upravit odběr energie z rackové PDU a dosáhnout tak maximální energetické účinnosti.

IT manažeři nyní mohou:

o Měřit elektrickou energii dodávanou zařízením jednotlivými zásuvkami - mají tak detailnější přehled o napájení přímo zevnitř stojanu oproti dřívější možnosti měření pouze na úrovni fází. Měření podle jednotlivých zásuvek přináší možnost analyzovat trendy spotřeby jednotlivých součástí a plánovat příští kapacitu.

o Účinně usměrňovat připojená zařízení podle potřeby a plánovat do budoucna - Racková PDU obsahuje software, který přehledně zobrazuje spotřebu energie u každého jednotlivého zařízení připojeného k rackové PDU, ale i detailní záznamy použitelné při plánovaní budoucího rozšiřování či reorganizace.

o Vzdálená správa jednotlivých zásuvek - Funkce vzdálené kontroly se dá použít k vypínání a zapínání zásuvek , dále k resetu zařízení a ochraně před neautorizovaným využíváním zásuvek. Díky stanovování priorit u napájení mohou definovat pořadí, ve kterém lze vypínat či zapínat připojené zařízení a předcházet přetížení při znovu zapnutém napájení. V neposlední řadě také prodlužuje dobu provozu při běhu na UPS klíčových zařízení díky prioritnímu přidělování zátěže.

IT manažeři navíc i u nové generace produktové rodiny spínaných rackových PDU budou moci využívat funkce, na které si už zvykli:

o Aktivního měření napájení - IT manažeři díky němu mají k dispozici plnou sadu funkcí pro správu sítě. Mohou tak přistupovat k rackovým PDU z webu, SNMP a telnetu a konfigurovat je.
Zároveň mají k dispozici ucelené sledování přetížení a uživatelsky definované výstrahy varující před přetížením, což pomáhá při prevenci náhodného výpadku napájení u klíčových zařízení.

o Interaktivní LCD displej - slouží jako pomoc v reálném čase pro lepší konektivitu a vyrovnávání zatížení. Volitelně jej lze využít pro sledování teploty a vlhkosti pomocí uživatelsky nastavitelných výstrah.

o Monitorování prostředí - díky vstupnímu portu lze připojovat sondy pro teplotu a vlhkost. IT manažeři tak mají na úrovni jednotlivých racků přehled o okolním prostředí.

o Uzamykání IEC konektorů - při použití s novými zamykatelnými IEC kabely lze tyto konektory organizovat snadným způsobem, který šetří místo. Nejsou tak potřeba objemné svorky na kabely.

Nová generace měřených rackových PDU od APC je v současnosti dostupná po celém světě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí