zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CNG pohon se ujímá také v Jihlavě

25.08.2011
Doprava
Urbánní ekologie
CNG pohon se ujímá také v Jihlavě

Novou plnicí stanici na stlačený zemní plyn (CNG) uvedla 12. července do provozu v Jihlavě společnost Bonett Bohemia. Stanice, určená především k tankování autobusů městské hromadné dopravy i pro nejširší motoristickou veřejnost, je umístěna v areálu dopravce Dopravního podniku města Jihlavy, a. s. Ten zároveň představil první nové čtyři zakoupené CNG autobusy Irisbus Iveco, na něž získal od Regionálního operačního programu Jihovýchod příspěvek ve výši 40 % z ceny každého. Do poloviny roku 2012 by v Jihlavě mělo přibýt dalších šest CNG autobusů.

Jihlavská CNG stanice je k dispozici 24 hodin denně. Úhradu za odebraný plyn lze provádět v hotovosti, bankovními kartami nebo pomocí speciální bezkontaktní CNG karty. Ta je funkční na většině plnicích stanic v celé České republice.

>>Stanice přinese autobusovému dopravci i motoristům nejen úsporu pohonných hmot, ale bude mít i pozitivní vliv na životní prostředí, protože dojde k absolutnímu snížení produkce primárních emisí prachových částic,<< řekl Václav Holovčák, předseda představenstva Bonett Bohemia. Stanice umožňuje rychlé plnění vozidel plynem, které trvá srovnatelně dlouho jako při tankování benzinu či nafty. Příští rok bude stanice osazena dalším kompresorem, aby v souvislosti s nákupem dalších CNG busů dopravním podnikem lépe zajistila očekávanou vyšší spotřebu stlačeného zemního plynu ve městě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí