zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VW plánuje vyšší investice do ekologické výroby elektřiny

29.08.2011
Energie
Ekologická auta
VW plánuje vyšší investice do ekologické výroby elektřiny

Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá během dvou let investovat téměř miliardu eur (24 miliard Kč) do výroby elektrické energie šetrné k životnímu prostředí. Informoval o tom dnes podnikatelský list Financial Times Deutschland. Původní plány přitom počítaly s investicí 600 milionů eur.

Volkswagen se podle listu zajímá o koupi podílů v minimálně dvou větrných parcích. Do konce roku by navíc mohl ohlásit vytvoření partnerství s developerem větrných parků Windreich. Automobilka si stanovila za cíl snížit během pěti let emise skleníkových plynů působené jejími výrobními závody o 40 procent.

List Financial Times navíc začátkem týdne uvedl, že Volkswagen chce uživatelům svých elektromobilů prodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů a plánuje výstavbu dvou vodních elektráren v Brazílii.

Šéf výzkumu VW Jürgen Leohold upozornil, že emise oxidu uhličitého u elektromobilů "závisí na tom, jaký druh energie vložíte do baterie". Dodal, že pokud bude tato energie z obnovitelných zdrojů, budou emise nulové. Volkswagen hodlá v roce 2013 uvést na trh elektrické verze populárního modelu Golf a připravovaného malého vozu Up!.

Skupina Volkswagen, jejíž součástí je rovněž Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí