zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí vypíše novou veřejnou zakázku na nákup aut

31.08.2011
Obecné
Ministerstvo životního prostředí vypíše novou veřejnou zakázku na nákup aut

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se rozhodl zrušit vypsanou veřejnou zakázku s názvem "Nákup osobních automobilů v roce 2011". Předmětem zakázky je v rámci pravidelné obměny vozového parku dodávka 43 nových osobních aut.

"Jedním z bodů, které jsem si vytyčil při svém příchodu na ministerstvo bylo, že zlepším pověst tohoto úřadu. A tak i když se mnohé výhrady, které jsou veřejné zakázce na nákup nových aut vytýkány, dají vyvrátit, rozhodl jsem se výběrové řízení zrušit. Výběrové řízení takového rozsahu musí být naprosto otevřené a nemůže na něj padnout byť jen stín pochybnosti o jeho transparentnosti," říká ministr Tomáš Chalupa.

Ministerstvo životního prostředí vypsalo zakázku na nákup 27 malých osobních automobilů segmentu trhu "B" s prodlouženou karoserií Combi, 3 osobní automobily střední třídy segmentu trhu "D" s karoserií liftback a 13 SUV s pohonem 4x4, které jsou určeny pro organizace, které svým zaměřením tento druh auta potřebují k výkonu své činnosti (např. Státní fond životního prostředí, NP Šumava, nebo ČHMÚ).

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí