zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dva mrakodrapy na Pankráci nebudou, rozhodl soud

01.09.2011
Urbánní ekologie
Dva mrakodrapy na Pankráci nebudou, rozhodl soud

Dvě nové dominanty v pražské části Pankrác zatím nevyrostou. Stavbu mrakodrapu ve tvaru písmene V a sousední výškové budovy oválného tvaru (pro niž se vžil název "rozstřílená plechovka") znemožnil soud, který zrušil platné územní rozhodnutí. Vyhověl tak námitkám občanských sdružení, podle nichž by stavba hotelu a obytného domu příliš zatížila životní prostředí. Obě budovy chtěla postavit developerská společnost ECM, která je nyní v konkurzu.

Podle Petra Kužvarta z žalujícího občanského sdružení Ateliér pro životní prostředí vycházeli úředníci z předpokladu, že městské prostředí je již natolik objektivně zatíženo, že je další výstavba možná, pokud developer prokáže, že samotný provoz a obsluha novostavby přitíží jen málo. "Městský soud tento přístup výslovně odmítl," prohlásil Kužvart.

Mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková potvrdila, že rozhodnutí je závazné. "Vyhověli jsme námitkám týkajícím se hluku a imisí z dopravy," řekla Lhotáková s tím, že soud vrátil věc k novému projednání. Vydání nového územního rozhodnutí soud podmiňuje například tím, že bude obsahovat lepší protihluková opatření.

Případ se tak vrátí stavebnímu úřadu Prahy 4. "S rozsudkem nesouhlasíme, ale budeme ho respektovat," uvedla mluvčí magistrátu Terezie Krásenská.

AUTOR: Aleš Měřička
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí