zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volvo Car a Siemens budou spolupracovat při vývoji elektromobilů

02.09.2011
Ekologická auta
Volvo Car a Siemens budou spolupracovat při vývoji elektromobilů

Švédský výrobce osobních vozů Volvo Car Corporation se dohodl s německým průmyslovým koncernem Siemens na spolupráci při vývoji elektromobilů. Oznámily to dnes firmy. Siemens by měl v rámci dohody vyrábět motory pro elektromobily Volvo C30.

Dohoda o spolupráci zahrnuje vývoj pohonných systémů i dobíjecích technologií pro elektromobily. První elektromobily, které vzejdou z této spolupráce, by měly být testovány již koncem letošního roku.

Generální ředitel Volvo Car Stefan Jacoby uvedl, že spolupráce se Siemensem přivede technologii elektromobilů Volvo na "zcela novou úroveň". Siemens upozornil, že hodlá v budoucnosti dodávat systémy pro elektromobily i dalším podnikům.

Automobilku Volvo Car loni koupila čínská společnost Geely za 1,5 miliardy dolarů (25 miliard Kč) od americké firmy Ford Motor. Volvo Car si nyní vede lépe než švédský konkurent Saab, kterého loni převzala nizozemská společnost Swedish Automobile od americké General Motors. Saab se potýká s nedostatkem hotovosti, kvůli kterému byl nucen přerušit výrobu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí