zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třídit se vyplatí. Urban centrum představuje kampaň zaměřenou na odpady

06.09.2011
Odpady
Třídit se vyplatí. Urban centrum představuje kampaň zaměřenou na odpady

BRNO - Od 9. srpna je v Urban centru na Staré radnici otevřena výstava Třídit se vyplatí. Seznamuje návštěvníky s mezinárodním projektem PRESS, jehož cílem je posílení práce s veřejností v oblasti udržitelného rozvoje v oblasti třídění odpadů.

Mezinárodní projekt PRESS realizuje město Brno od roku 2009 ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Brno-venkov, rakouským partnerským městem St. Pölten a svazem obcí Gänserndorf.

Cílovými skupinami projektu, na němž se finančně podílí Evropská unie, jsou veřejnost, živnostníci, drobní podnikatelé a školy. Právě školám byla v rámci informační kampaně projektu věnována největší pozornost.

Výstava v Urban centru dokumentuje řadu aktivit, které se v rámci projektu uskutečnily od září 2009 do srpna 2011 v Brně i St. Pöltenu. Jednou z nich byla i mezinárodní přeshraniční soutěž Využít místo vyhodit aneb Aby se žádné jídlo nestalo odpadem. Byla určena pro žáky 4. tříd všech základních škol na území města Brna, města St. Pöltenu a v regionu Gänserndorf. Žáci vítězných škol se setkali v květnu v Brně a o měsíc později v Rakousku.

Výstava dokumentující kampaň dvou partnerských měst, jejímž cílem bylo snižování množství komunálních odpadů a zvyšování objemu a kvality vytříděných druhotných surovin, potrvá do poloviny září.

Otevřeno je od úterka do pátku od 10 do 18 hodin a v sobotu od 13 do 16 hodin. Vstup je zdarma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí