zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sokolov hledá jiné zdroje na pokračování zateplování budov

12.09.2011
Dotace
Urbánní ekologie
Sokolov hledá jiné zdroje na pokračování zateplování budov

Sokolov hledá jiné dotační zdroje na zateplování městských budov. Poté, co se v operačním programu Zelená úsporám kvůli nedostatku peněz zastavily dotace pro veřejné budovy, chce své projekty přihlásit do výzvy Operačního programu Životní prostředí. V něm má šanci aspoň některé projekty uplatnit, řekl dnes novinářům místostarosta Karel Jakobec (ODS).

Sokolov má v současné době připraveny tři velké projekty zateplování. Jeden se týká posledních čtyř mateřských škol, které ještě zatepleny nejsou. Celkové náklady v tomto případě činí 29 milionů korun. Město chce zateplit i domy s pečovatelskou službou za celkem 37 milionů korun. Poslední projekt počítá se zateplením ubytovny v areálu Baníku Sokolov za 4,8 milionu korun.

"Víme, že přetlak žádostí bude velký a asi se nám nepodaří získat dotace na všechny. Ale některé z projektů mají podle informací z ministerstva vysoké hodnocení a mohly by dotaci získat," uvedl Jakobec.

Není ale ještě jasné, kdy by měla být výzva pro veřejné budovy vypsána. Pokud se podaří dotace získat, práce by podle místostarosty mohly začít nejdříve v polovině příštího roku nebo i později.

"Každopádně se chceme o dotace pokoušet. Jak ukázaly zkušenosti z předchozích investic do zateplení našich budov, už nyní přinášejí milionové úspory ve vytápění," doplnil Jakobec.

Pavel Peňás

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí