zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Topolánkovo teplé místo

09.09.2011
Energie
Topolánkovo teplé místo

Jako nově zvolený šéf Teplárenského sdružení chce expremiér udržet cenu uhlí a bezplatné povolenky.

Expremiéra a bývalého šéfa Občanské demokratické strany Mirka Topolánka čeká horký podzim.

Tentokrát však už nikoli kvůli politice, z níž odešel před půldruhým rokem, nýbrž proto, že si ho v pondělí zvolila jednomyslně do svého čela výkonná rada Teplárenského sdružení České republiky.

Topolánka do funkce navrhla firma Elektrárny Opatovice, která patří Energetickému průmyslovému holdingu (EPH). Jeho vlastníky jsou skupiny J&T, PPF a podnikatel Daniel Křetínský.Už z toho je zřejmé, že pozice teplárenského gurua není pro bývalého šéfa vlády nedůstojnou trafikou, jak by se mohlo zdát, ale naopak příležitostí znovu ovlivňovat nejvyšší byznys.

Vrchní energolobbista

>>Česko by mělo přijmout rázná opatření a podniknout všechny kroky k tomu, aby mohlo i v budoucnosti těžit z výhod teplárenství. Chtěl bych také, aby hlas tepláren zazníval silněji v celé Evropě,>Je to dobrá volba, žádné riziko nevnímám,>Chceme využít jeho dlouholetých zkušeností jak v energetice, tak v oblasti krizového řízení,>hmatatelný obsah>Naše teplárenství je ohrožené: hrozí zvýšení DPH, snížení těžby uhlí, zpoplatnění emisních povolenek - což znamená zvýšení cen pro všechny a možná i konec mnoha tepláren,>Stojíme na pomyslné hraně mezi bytím a nebytím. Teplárny dospěly do bodu, ve kterém je životně nutné zasáhnout a začít nahromaděné problémy ihned řešit. Pan Topolánek nám určitě pomůže,>Nejedná se o žádný dar teplárnám, ani o dotaci na úkor občanů, jaké jsme byli svědky při neuvážené podpoře fotovoltaických elektráren, ale jde pouze o dočasné zmírnění nového daňového břemene uvaleného na teplárny,>narušení elementární jistoty právního prostředí v Českurodné>Konzultujeme s ním především problémy závodů TOS, okrajově nám pomáhá s odbytem armatur pro petrochemii,>Dalíkovy vily

Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí