zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

AVE CZ plánuje v areálu v K. Varech vybudovat třídící linku

12.09.2011
Recyklace
AVE CZ plánuje v areálu v K. Varech vybudovat třídící linku

Odpadová společnost AVE CZ plánuje ještě letos ve svém areálu v Karlových Varech zprovoznit novou třídící linku, kde by se dotřiďoval odpad ze sběrných nádob. Měla by sloužit pro třídění odpadu z celého kraje, protože v samotných Karlových Varech je takového odpadu málo. Nejbližší třídící linka separovaného odpadu je na Tachovsku.V rámci otevření nového sídla společnosti to dnes ČTK ředitel AVE CZ pro západní Čechy Jakub Lev.

Třídící linka bude dotřiďovat papír a plast. I když se podle zkušenosti odpadových firem lidé postupně naučili třídit, stále ještě je v kontejnerech na separovaný odpad asi 20 až 30 procent nevyužitelného odpadu. Třídírna by tak měla ve výsledku zvýšit kvalitu vytříděného materiálu. Měla by mít kapacitu až 800 tun odpadu ročně.

Podle krajského radního pro životní prostředí Jaroslava Bradáče (ČSSD) bude linka dobrá nejen pro samotné třídění odpadu, ale i pro výuku. Dosud totiž musely exkurze školáků a dalších zájemců jezdit až do Černošína na Tachovsku, aby se podívaly, jak se separovaný odpad zpracovává.

Plánovaná třídírně by měla začít fungovat ve zkušebním provozu zhruba od podzimu. Stát bude v hale za hlavní budovou AVE CZ v Karlových Varech - Dalovicích.

Své sídlo firma zcela zrekonstruovala. Původní, už zdevastovaný dům po sběrných surovinách, upravila a k němu přistavěla novou budovu z ocelové konstrukce. Za 24,7 milionu korun tak vznikla budova, která poskytne zázemí asi 70 pracovníkům a zároveň bude reprezentativním sídlem společnosti.

Společnost AVE CZ působí v Karlovarském kraji kromě Karlových Varů také v Nejdku , Kraslicích a od loňského roku převzala i technické služby ve Františkových Lázních.

Pavel Peňás

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí