zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil ekoškolu v Ostravě - Hrabůvce

15.09.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil ekoškolu v Ostravě - Hrabůvce

Ministr Tomáš Chalupa si v rámci své návštěvy Ostravy prohlédl Základní školu Provaznickou v Ostravě - Hrabůvce, která je jednou z nejúspěšnějších ekoškol u nás - na svém kontě má již tři tituly "Ekoškola roku".

"Program Ekoškola učí studenty myslet ekologicky a vždy s ohledem na životní prostředí. Jsem velmi rád, že jsem mohl jeho výsledky vidět přímo v praxi v jedné z ostravských škol, protože právě v tomto regionu je třeba věnovat životnímu prostředí mimořádnou pozornost", řekl ministr Tomáš Chalupa.

Životní prostředí na Ostravsku se stalo také hlavním tématem besedy, na které s ministrem Tomášem Chalupou diskutovali žáci osmého a devátého ročníku.

Ekoškola je mezinárodní program, určený pro základní a střední školy, ve kterém žáci a studenti ve spolupráci s učiteli usilují o dosažení ekologicky šetrnějšího provozu a zlepšení životního prostředí ve škole i jejím okolí. Zároveň s tím se žáci a studenti učí o environmentálních tématech, jako je např. třídění a minimalizace vzniku odpadu nebo úspora energií a vody. V současnosti je do programu zapojeno celkem 232 škol v České republice.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii z návštěvy ministra Tomáše Chalupy a delegace ministerstva životního prostředí v ostravské ekoškole.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí