zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Značka AKUMOTO se pokusí o světový rekord v počtu ujetých kilometrů na elektrickém skútru za 24h

17.09.2011
Ekologická auta
Značka AKUMOTO se pokusí o světový rekord v počtu ujetých kilometrů na elektrickém skútru za 24h

Pražský velodrom ve Strašnicích nabídne 19. a 20. září letošního roku výjimečnou akci. Značka AKUMOTO se pokusí o vytvoření světového rekordu v počtu ujetých kilometrů za 24 hodin na elektrickém skútru. Jde o ojedinělou akci svého druhu nejenom v České republice, ale i ve světě.
Ve dnech 19. a 20. září 2011 se značka AKUMOTO ve spolupráci se Skupinou ČEZ pokusí ve strašnickém velodromu v Praze v rámci Evropského týdne mobility ujet za 24 hodin co nejvíce kilometrů na sériovém elektrickém skútru. Pokud se akce podaří, dojde ke stanovení nového světového rekordu v dojezdu elektro skútru.
Ostře sledovaným prostředkem, na kterém bude rekord stanoven, je elektrický skútr značky AKUMOTO 600. "Tento stroj používá nejmodernější technologii a kvalitní lithiové akumulátory, proto věříme, že se nám světový rekord povede stanovit. Cílem rekordu je poukázat na rychlý vývoj a pokrok v oblasti elektro-mobilů a akumulátorů. Chceme také poukázat na využitelnost, čistotu a hospodárnost této formy dopravy, která je cenově dostupná široké veřejnosti." vysvětluje Lukáš Drahovzal, obchodní manažer značky AKUMOTO.
Tipovací soutěž pro čtenáře:
Do půlnoci 19. 9. 2011 běží tipovací soutěž o elektrický skútr Akumoto. V případě správného zodpovězení otázky (tzn. kolik se podaří za 24h ujet kilometrů) čeká na výherce zajímavá cena. Více informací o soutěži naleznete zde
Technické parametry skútru AKUMOTO 600
Elektrický skútr této značky disponuje silným motorem o max. příkonu 3kW, díky kterému dosahuje velkého zrychlení a maximální rychlosti srovnatelné s benzinovými skútry o objemu 50ccm. Jeho provozní náklady jsou navíc v porovnání s osobním automobilem až 40x nižší.
Příkon
1,6-3 kW
Typ akumulátoru
Lithium (LiFePO4)
Životnost akumulátoru
100 000 km
Max. rychlost
45-55 km/hod
Max. dojezd
120 km
Doba nabíjení
2-6 h
Povolené zatížení
150 kg
Pneumatiky
12" Kenda
Přední i zadní brzda
kotoučová (hydraulická)
Rozměry (D×V׊)
1900×1180×700
Hmotnost
od 79 kg
Lukáš Drahovzal, obchodní manažer AKUMOTO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí