zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé upletou stromům svetry

23.09.2011
Obecné
Urbánní ekologie
Lidé upletou stromům svetry

Necelý týden po Evropském dni bez aut, který v neděli proměnil spodní část Václavského náměstí v pěší zónu, se uskuteční další akce šetrná k životnímu prostředí. V sobotu 24. září se koná již šestý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak, jehož součástí je i Velká podzimní cyklojízda Prahou. Po celém městě navíc pořadatelé chystají i doprovodné programy.

Od jedné do páté hodiny odpoledne se bude v Národní technické knihovně konat směnárna knih. Čtenáři donesou přečtenou literaturu a na oplátku budou mít možnost vzít si knihy, které odložili zase jiní čtenáři.

Vyklizenou Staropramennou ulici využijí organizátoři jako obrovské plátno. Kolemjdoucí se pokusí pomocí křídy vytvořit společný obraz. Akci bude navíc snímat časosběrná kamera a následně vznikne i dokumentující snímek.

V Thomayerových sadech se chystá piknik spojený s dekorováním stromů, tak zvaným guerilla knittingem. Během hodování upletou účastníci svetry pro několik dřevin. K dispozici bude i rychlokurz háčkování.

Samotná cyklojízda, které se každoročně účastní tisíce lidí, vyrazí ve 13 hodin z Rumunské ulice v Praze 2 a měla by dojet na Letnou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí