zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Designblok'11: Propojení designu a moderních technologií ukáže výstava o cestě do budoucnosti

27.09.2011
Obecné
Designblok 11: Propojení designu a moderních technologií ukáže výstava o cestě do budoucnosti

Hlavní doprovodnou akcí letošního Designbloku bude výstava o cestě do budoucnosti. Prvotřídní design doprovodí šestnáct informačních panelů, které nabídnou příběhy moderních zelených řešení. Expozice představí například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects, nebo příběh "obyčejné" břízy, který ukáže, jak výhodně lze využít přirozených vlastností rostlin ke snížení nákladů na klimatizaci či vytápění budov [1].

Výstavu doplní besedy s tvůrci expozice i předními českými designéry a architekty jako je Maxim Velčovský nebo Petr Suske [2].
Přehlídku s názvem "Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti" připravila agentura Profil Media ve spolupráci s Hnutím DUHA a Informačním centrem OSN v Praze.
Hnutí DUHA chce výstavou poukázat na úspěšné propojování čistých technologií a špičkového designu, které se začíná stávat každodenní realitou. Ekologická organizace prosazuje prostřednictvím iniciativy Velká výzva důležitý zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení, jako je recyklace, zateplování domů, šetrná doprava nebo podpora místní produkce potravin [3].
Hlavním partnerem výstavy je společnost Vodafone. Dalšími partnery pak Zastoupení Evropské komise v ČR, Britské velvyslanectví v Praze a společnost Traficon.
Designblok je každoroční mezinárodní přehlídka novinek z oblasti designu nábytku, bytových dopňků, módy a životního stylu. Letošní třináctý ročník Dnů designu v Praze Designblok´11 se koná ve dnech 4.- 9. října.
Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, říká:
"Zelené technologie a špičkový design k sobě jednoznačně patří. Proto jsme přijali pozvání spolupořádat hlavní doprovodnou výstavu letošního Designbloku. Prosazujeme, aby se moderní, chytrá a přitom pěkná řešení stala běžnou součástí života. Naši iniciativu Velká výzva, již kromě Václava Havla a dalších osobností, podpořilo přes 22 000 lidí."
Jiří Macek, kurátor výstavy z agentury Profil Media, říká:
"Výstava Velký atlas světa je mapou zdánlivě nepodstatných, ale přesto pro další vývoj zcela zásadních detailů. Nikoliv mapou vyčerpávající, nebo dávající jasné návody. Spíš mapou k cestám za dobrým řešením, výstavou hledající v příbězích, předmětech i obyčejných prožitcích klíč ke kvalitnímu životu i v budoucnosti."
Michal Broža, vedoucí kanceláře Informačního centra OSN v Praze, říká:
"Během prvních 50 let tohoto století naroste o 50 procent populace světa a globální emise skleníkových plynů je nutné snížit o 50 procent. Udržitelný rozvoj se musí stát nejvyšší prioritou. Jen tak budeme schopni reagovat současně na globální změnu klimatu a potřeby obyvatel světa. Děkujeme všem, kteří se s námi vydali na dobrodružnou cestu Velkého atlasu světa k udržitelné budoucnosti."
Muriel Anton, generální ředitelka Vodafone Česká republika, říká:
"Snižovat dopad na životní prostředí, vracet část našeho zisku společnosti a chovat se férově - to jsou pro nás tři pilíře společenské odpovědnosti. Je nám proto ctí být partnerem inovativní výstavy Velký atlas světa, která propojuje unikátní design s vizemi zelené budoucnosti. Pro nás jsou některé z nich už dnes realitou."
Martin Stašek, tiskový mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR, říká:
"Výstava Velký atlas světa je důkazem, že zvyšování energetické účinnosti, využívání obnovitelných zdrojů a obecná ohleduplnost k životnímu prostředí nejsou omezením, ale příležitostí pro tvůrčí práci a atraktivní design."
Kontakty:
Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, tel.: 777 308 113,
Jiří Macek, kurátor výstavy, Profil Media, tel: 603878845
Michal Broža, vedoucí Infromačního centra OSN v Praze, tel: 724020611
Přemysl Filip, společnost Vodafone, tel: 775012700
Martin Stašek, tiskový mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR, tel: 603468743
Magda Koutská, Hnutí DUHA, tel.: 728 033 727, email: magda.koutska@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí