zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlas lidu, hlas boží

24.09.2011
Zpětný odběr
Hlas lidu, hlas boží

Železný týden, který v pondělí vyhlásil kolektivní systém ELEKTROWIN na podporu zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů, měl mezi lidmi velký ohlas. Potvrzuje to i Dana Havránková, referentka odboru životního prostředí Prahy 2: "Hromady elektroodpadu na náměstí Míru vyvolaly u občanů městské části Prahy 2 zděšení. Na infolinku volaly desítky lidí s dotazy, odkud se odpad vzal a co to má znamenat. Mnozí z volající se ale ptali, zda mohou na hromadu nějaký odpad přihodit. Z reakcí lidí bylo zřejmé, že občanům Prahy není životní prostředí lhostejné."

Stejně aktivně reagovali také Brňané na zasypání kašny na Moravském náměstí, kterým Železný týden v pondělí odstartoval. Někteří lidé volali na odbor životního prostředí, aby upozornily na vznikající černou skládku, jiní se domnívali, že se jedná o burzu elektrospotřebičů. Mnoho kolemjdoucích bylo také překvapeno, že tak velké množství elektroodpadu vyprodukují Jihomoravané za jediný den. Stejně jako v Praze, tak i v Brně lidé nakonec projevili vůli do Železného týdne se zapojit, prohlédnout komory a půdy a přinést vysloužilé elektrospotřebiče k recyklaci.

Pan František Spurný z Brna na adresu celé akce řekl: "Myslím, že to je skvělý nápad. Co si budeme říkat: Lidé jsou líní něco někam nosit po troškách a vždy čekají, až toho budou mít víc. A když se bude Železný týden konat každoročně, budou to vnímat jako příležitost všechny spotřebiče, které už nepotřebují, odnést k recyklaci a neházet je do popelnice."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí