zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelenou stuhu za ekologii letos získal Drmoul na Chebsku

29.09.2011
Urbánní ekologie
Zelenou stuhu za ekologii letos získal Drmoul na Chebsku

Zelenou stuhu v rámci soutěže Vesnice roku letos získala obec Drmoul na Chebsku. Ocenění se uděluje za péči o zeleň, veřejná prostranství a krajinu. S celostátním vítězstvím je spojena dotace až 700.000 korun. Druhý byl Císařov na Přerovsku, třetí Teplýšovice na Benešovsku, oznámil ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Radek Ležatka. Ceny dnes byly předány v sídle Senátu.

Drmoul se zhruba 850 obyvateli získal první cenu mimo jiné za úpravu prostranství kolem místní kaple Svatého Josefa - regeneraci a výsadbu sídelní zeleně a úpravě vodní nádrže. Nechal také vybudovat dřevěný altán, terasy a lávky. Obci k tomu pomohly dotace z Programu rozvoje venkova a od EU.

Třísethlavý Císařov se na druhé místo vyšplhal za péči o životní prostředí. V případě Teplýšovic hodnotící komise ocenila dlouholetou snahu vedení obce i jejích obyvatel o údržbu zeleně, obnovu alejí, remízů a vodních ploch. Stejně jako další krajští vítězové mohou čerpat dotaci až 400.000 korun.

Cílem soutěže Vesnice roku je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice. Klání poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995. Celkem se letos soutěže zúčastnilo 305 obcí ze 13 krajů. Hlavní cenu získala uherskohradišťská obec Komňa, která loni v klání o zelenou stuhu skončila druhá.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí