zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bohumín dostal 15 milionů korun na výsadbu zeleně

30.09.2011
Urbánní ekologie
Bohumín dostal 15 milionů korun na výsadbu zeleně

Bohumín na Karvinsku získal téměř 15 milionů korun z fondů Evropské unie na výsadbu zeleně. Ve třech lokalitách v městských částech Skřečoň a Záblatí by se na ploše o rozloze 29 hektarů měly začít sázet stromy a keře už příští rok, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová. Vysázeno bude více než 2000 stromů a přes tisícovku keřů.

"Na projekt (výsadby zeleně) získáme dotaci ve výši 90 procent," uvedla Hana Gonsiorová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Nové stromy se budou sázet na sídlišti v Tovární ulici v Záblatí, ve Skřečoni v oblasti Dolního pole a v lokalitě Gliňoč. Celkové náklady jsou odhadovány asi na 16,6 milionu korun.

"Pro rozsáhlou výsadbu jsme hledali ucelené volné plochy, na nichž vznikne díky nové výsadbě zelená clona, která bude zachytávat škodlivé emise. Při hledání vhodných oblastí jsme byli bohužel omezeni jen těmi, které jsou v majetku města," řekl místostarosta Lumír Macura.

Nejvíce stromů spolu s keři v Bohumíně vysadí v lokalitě Dolního pole. Tam výsadba navíc naváže na stávající biokoridor. "Kácet tady budeme jen minimálně a to v místech pod elektrickým vedením, kde mají stromy zmrzačené koruny kvůli ořezům," uvedla Ľubica Jaroňová z odboru životního prostředí a služeb.

V Tovární ulici se budou sázet nové stromy na volné zelené ploše naproti obytným domům. Zelení tak chce město ještě více oddělit sídliště od průmyslového areálu Bochemie. Souvislý porost chce kombinovat s volnou travnatou plochou tak, aby lokalita sloužila i k rekreaci místních obyvatel. Poslední lokalitou, v níž se objeví nové stromy, je Gliňoč. Nové stromy se budou sázet kolem zdejšího hřiště a největší část stromů pak v prostorách bývalé skládky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí