zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.09.2011
Obecné
Krátce - různé

Ropa v Mexickém zálivu se nerozkládá tak rychle, jak se čekalo. Více než rok po ekologické havárii v Mexickém zálivu se vyplavují na americké pobřeží chuchvalce dehtu. Analýza ukázala, že se složením neliší od dehtu, který se vyplavoval na pobřeží loni bezprostředně po havárii. Vědci přitom předpokládali, že pozůstatky ropné skvrny se budou v moři rozpadat i kvůli obrovskému množství chemických látek určených k rozkladu ropy, které tehdy záchranáři do vody napumpovali.

Návrh na zvýšení poplatku za komunální odpad až o sto procent, maximálně na 1000 korun ročně, včera podpořila sněmovna. Předkladatelé z řad poslanců TOP 09 a Starostů poukazují na to, že částka devět let nerostla. O její výši se ale bude ještě debatovat.

Síť značených stezek pro jezdce na koních, dlouhá 864 kilometrů, vznikla na Vysočině. Stezky procházejí celým krajem převážně po lesních a polních cestách a navazují na hipotrasy v okolních regionech. Turistům v sedle bude u stezek na Vysočině poskytovat zázemí 150 stanic, v nichž se dá najít i ubytování a ustájení pro koně. Vybudování sítě hipotras dotuje Evropská unie. Celý projekt trval bezmála dva roky a stál 2,8 milionu korun. Vyznavačů rekreačního jezdectví v kraji přibývá. K vyznačování cest pro koně se používají čtvercové značky s barevným kolečkem uprostřed, umisťují se do výše očí jezdce na koni.

Kingspan opět v plusu. Královéhradecký výrobce stavebních izolačních panelů Kingspan loni zvýšil tržby o 17 procent na 1,86 miliardy korun. Firma se k růstu vrátila po předloňském poklesu způsobeném ekonomickou krizí. Hospodaření podniku loni skončilo ziskem 34 milionů korun po předchozí ztrátě 16 milionů korun.

Biomasa z Lesů ČR. Státní podnik Lesy ČR vyhlásil soutěž na prodej zbytků po těžbě dřeva, které se využívají jako obnovitelný zdroj energie. Vítězové získají kontrakt do konce roku 2020. Soutěž je rozdělena podle obhospodařovaných oblastí do osmi částí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí