zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ELEKTROWIN bude na základních školách vyučovat recyklaci

03.10.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
ELEKTROWIN bude na základních školách vyučovat recyklaci

Všeobecné povědomí o recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů stále nelze považovat za dostačující. Kolektivní systém ELEKTROWIN se rozhodl tento stav napravit a počínaje 3. říjnem rozjíždí na základních školách po celé České republice projekt s názvem Recyklační hlídka.

"Naším cílem je přiblížit dětem problematiku recyklace a přimět je k zamyšlení, jak by náš svět mohl vypadat, kdybychom se k recyklaci stavěli zády a vše nepotřebné házeli do kontejnerů nebo dokonce do přírody," říká Roman Tvrzník, generální ředitel kolektivního systému ELEKTROWIN, specializující se na recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů. "Nechceme však chodit za dětmi se zdviženým prstem a něco jim kázat, proto je program Recyklační hlídky pojat jako škola hrou."

Recyklační hlídka tak zábavnou a interaktivní formou seznámí děti s pozitivními dopady recyklace starých elektrozařízení na životní prostředí, umožní jim ověřit si své "recyklační vědomosti" prostřednictvím testů a soutěží, a navíc jim nabídne možnost vyzkoušet si exponáty zapůjčené z libereckého IQ parku. "Program je sestaven tak, aby dětem přinesl nejen nové poznatky, ale aby v něm našly také dostatek zábavy. Jen tak mohou vzít problematiku recyklace za svou a aktivně se do ní zapojit," doplňuje Roman Tvrzník.

"V průběhu školního roku 2011/2012 tak navštíví tým Recyklační hlídky 100 škol po celé České republice," dodává Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWIN. "Z velikého zájmu ředitelů základních škol je znát, že problematika recyklace patří mezi základní znalosti, které chce škola svým žákům poskytnout "

Projektem Recyklační hlídka navazuje ELEKTROWIN na "školně-ekologický" projekt Ukliďme si svět, do kterého je zapojeno přes 200 tisíc žáků z více než 700 základních a středních škol po celé republice. Těm se za čtyři roky trvání projektu podařilo vysbírat již 424 tun elektrospotřebičů!

Kontakt:

Taťána Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz
Tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí