zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pedagogové z Kutnohorska se učí, jak pro svou výuku využít odpad

04.10.2011
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Pedagogové z Kutnohorska se učí, jak pro svou výuku využít odpad

Občanské sdružení Ekodomov díky podpoře Dobročinného fondu Philip Morris a Nadačního fondu Slunce pro všechny realizuje v Kutné Hoře cyklus pěti řemeslných a výtvarných seminářů pod názvem Tvořivé učení. Semináře jsou určené pro pedagogické pracovníky, kteří mají ve svých třídách děti se speciálními potřebami a rozvíjejí u žáků především manuální zručnost a návyky k pracovním činnostem.

"Ve speciálních školách je navýšena časová dotace pro předměty, které rozvíjejí zručnost žáků. Mnohdy ale školy narážejí na nedostatečné finanční, pomůckové a materiální vybavení učeben. Z těchto důvodů je cyklus seminářů zaměřen především na techniky a materiály, které jsou cenově dostupné a mohou si je přinést děti z domova," říká Lucie Sádlová, koordinátorka projektu a pokračuje: "V rámci seminářů se pedagogové naučí jak kreativně využít takové materiály jako PET lahve, papírové krabičky, sáčky od čaje, korkové zátky, prostě to, co by obyčejně skončilo spíše v odpadkovém koši." Lektorka seminářů Jitka Rosická doplňuje: "Prostřednictvím tvořivých aktivit chceme společně vychovávat děti a mládež se speciálními potřebami ke smysluplnému využívání volného času, pedagogové tak od nás získají nejen metodické a praktické náměty pro svou výuku, ale zároveň obdrží i pracovní pomůcky a materiál, aby to, co se naučí, mohli se svými žáky hned vyzkoušet."

Semináře se konají v učebně ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře, kde má Ekodomov své sídlo, a účastní se jich patnáct pedagogických pracovníků z Kutné Hory, Čáslavi, Zruče n/S., Uhlířských Janovic, ale i Kolínska. Projekt potrvá celý školní rok a v jeho závěru se uskuteční výstava.

Projekt Tvořivé učení je podpořen Dobročinným fondem Philip Morris ČR a.s. a Nadačním fondem Slunce pro všechny v rámci grantového řízení "Vzdělání boří bariéry".

Kontakt: Mgr. Lucie Sádlová, tel.: 739 039 174, e-mail: infokh(at)ekodomov.cz

Fotky:
V rámci prvního semináře si pedagogové vyzkoušeli, jak vytvořit mozaiku z různých materiálů, od skleněných střepů až po vaječné skořápky.

Mozaika ze skleněných střepů

Mozaika ze skleněných střepů

Mozaika malovaná na látce pomocí papírové lepenky

Mozaika malovaná na látce pomocí papírové lepenky

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí