zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

05.10.2011
Obecné
Krátce - různé

Ostravský hutní gigant - společnost ArcelorMittal Ostrava - si najal na komunikaci profesionální agenturu. Tou se stala agentura AMI Communications, která porazila agentury Ogilvy a Bison & Rose. Najmutí agentury má souviset s připravovanou investicí společnosti do ekologie a modernizace výroby. Společnost si od spolupráce s agenturou zřejmě slibuje zlepšení vztahů s obyvateli nejvíce znečištěného regionu v Česku, k jehož znečištění nejvíce přispívá. Úkolem nové PR agentury bude pracovat na budování image ArcelorMittal jako důvěryhodné, transparentní a zodpovědné firmy.

Makro oslovilo svoje zákazníky s projektem, v rámci kterého jim nabízí, aby se přihlásili k odběru elektronického letáku namísto papírového. Za každého registrovaného zákazníka Makro přispěje 20 Kč nadaci Partnerství a projektu Strom života, jehož cílem je zlepšit životní prostředí. Od minulého týdne do 10. října mohou spotřebitelé na internetu rozhodnout, mezi jaké projekty zlepšující životní prostředí bude částka 200 tisíc rozdělena.

Zákazníci v USA ztrácí zájem o produkty, které se prezentují jako ekologicky šetrné. Hlavním důvodem pro změnu postojů je aktuální složitá finanční situace.
Výzkumná společnost GfK Roper Consulting oslovila v průzkumu přes dva tisíce respondentů a zjistila, že 41 % z nich upřednostňuje ekonomické úspory ve výdajích před environmentálními zájmy. To je o 13 % víc než v roce 2007. Stejný pokles zaznamenali výzkumníci i v další otázce. Jen třetina dotazovaných považuje ekologickou problematiku za velmi závažnou a důležitou pro všechny. Před čtyřmi lety tento názor sdílelo 46 % obyvatel Spojených států.

Vznik největší přírodní rezervace na světě na ochranu žraloků včera ohlásily tichomořské Marshallovy ostrovy. Chráněná oblast pokrývá téměř dva miliony kilometrů čtverečních oceánu. Pokud bude v chráněné oblasti náhodně chycen nějaký žralok, musí být vypuštěn živý zpět do moře. V teritoriálních vodách souostroví rovněž nebude povoleno používat jisté druhy rybářského náčiní, a to pod hrozbou pokuty ve výši až 200 tisíc dolarů.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná ve středu 5. října 2011 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

9.
Zpráva o výsledcích aktualizace analýzy rizik a jejích dopadů do celkových nákladů a výdajů spojených s řešením důsledků po chemické těžbě uranu a souvisejících činností v oblasti Stráže pod Ralskem a způsob jejich financování pro období let 2012 až 2042
č.j. 973/11
Předkládají: ministři průmyslu a obchodu a financí

10.
Začlenění tématik "Ochrana člověka za mimořádných událostí, péče o zdraví a dopravní výchova" do studijních programů pedagogických fakult
č.j. 986/11
Předkládá: ministr vnitra

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí