zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena Ivana Dejmala - vyhlášení ceny za rok 2011

08.10.2011
Obecné
Cena Ivana Dejmala - vyhlášení ceny za rok 2011

Společnost pro krajinu uspořádala letos druhý ročník Ceny Ivana Dejmala.

Ivan Dejmal, ekolog, urbanista, ministr životního prostředí, který byl navrhovatelem zásadní ekologické legislativy, byl celý život iniciátorem a vůdčím duchem mnoha ekologických hnutí a aktivit. Zároveň byl zásadním organizátorem a ideovým vůdcem čtyř ročníků konference Tvář naší země -- krajina domova. Tyto konference si vytkly za cíl poskytnout prostor, v němž se mohli setkat a vzájemně vyslechnout všichni, kteří se svou životní orientací nebo profesním zájmem tak či onak vztahují ke krajině.

Cena Ivana Dejmala navazuje na toto základní poslání konference. Cena se uděluje jednou za dva roky jako čestné vyznamenání oceňující mimořádný pozitivní počin související s krajinou. Záštitu nad Cenou Ivana Dejmala převzal prezident Václav Havel.
Prvním laureátem Ceny Ivana Dejmala se stal v roce 2009 novinář Čestmír Klos, který byl nominován za své celoživotní dílo v propagaci tématu krajiny a šíření myšlenek zlepšujících věci veřejné.
Laureátem Ceny Ivana Dejmala pro rok 2011 je Vladimír Buřt, místostarosta města Horní Jiřetín a neúnavný odpůrce prolomení limitů těžby v Podkrušnohoří.
Právem laureáta Ceny Ivana Dejmala je zasadit strom na vybraném místě - letos se slavnostní předání Ceny Ivana Dejmala a zasazení stromu uskuteční 15.října v 15.00 hod v Horním Jiřetíně.

Pro bližší informace nás prosím kontaktujte:
Ing.arch. Ivan Plicka -- předseda Společnosti pro krajinu + 420 602 210 561
Daniel Kolský -- sekretář Ceny Ivana Dejmala +420 776 1! 76 417

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí