zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Duhovky Hnuti DUHA: S designéry a architekty o chytrých technologiích

09.10.2011
Obecné
Duhovky Hnuti DUHA: S designéry a architekty o chytrých technologiích
  1. DESIGN: Beseda s designérem Velčovským a dalšími již ve čtvrtek
  2. MĚSTO: Založit farmářský trh je dobrá volba
  3. DOMY: Silná aliance pro útulné české domy
  4. JDOU DO TOHO: Lidé, nevládky, firmy, osobnosti


DESIGN
Beseda s designérem Velčovským a dalšími již ve čtvrtek

Právě probíhající výstavu o cestě do budoucnosti "Velký atlas světa" doplní na meinárodní přehlídce designu Designbloku'11 již ve čtvrtek 6. října unikátní beseda. O souznění moderních zelených řešení a špičkového designu přijde diskutovat uznávaný český designér Maxim Velčovský, architekt Petr Suske (držitel ceny Grand Prix České komory architektů), ředitel společnosti EkoWatt Jiří Beranovský a programový ředitel Hnutí DUHA Vojtěch Kotecký. Besedu bude řídit televizní moderátor Vladimír Kořen. Přijďte 6. října 2011 v 18 hodin do kavárny Šporkovského paláce (Hybernská 5, Praha 1). Další aktuality a fotky nejen z Designbloku'11 si prohlédněte na našem Facebooku.


MĚSTO
Založit farmářský trh je dobrá volba

Farmářské trhy v Česku právě zažívají skutečnou renesanci. Po desetiletích se opět otevírají v mnoha městech a obcích. Nabízejí čerstvě sklizené ovoce a zeleninu, mnohde také dostanete mléko či mléčné výrobky, maso a uzeniny, čerstvé ryby, pečivo, víno, med, houby či dokonce řemeslné výrobky. Trhy jsou nejenom příjemné nákupní prostředí, ale i výborné odbytiště pro místní zemědělce. Podporují místní ekonomiku a nenapodobitelným způsobem dotváří městská prostranství. Snižují spotřebu ropy a znečištění neboť zboží na ně necestuje přes půl světa.

Hnutí DUHA vydalo publikaci, kterou nabízí pomoc úřadům, organizacím či jednotlivcům, kteří chtějí založit trh ve svém městě. Sami jsme pomohli otevřít farmářský trh v Ostravě-Porubě, takže můžeme čerpat i z vlastních zkušeností.


DOMY
Silná aliance pro útulné české domy

Silná aliance obcí a měst, podnikatelů, odborů, bytových družstev a ekologických organizací požaduje, aby vláda investovala desítky miliard korun prodeje z povolenek ke znečišťování do nového Programu energetické nezávislosti, který srazí závislost českých budov na vytápění fosilními palivy.

Svaz měst a obcí, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, Svaz českých a moravských bytových družstev, Českomoravská konfederace odborových svazů a Hnutí DUHA to společně navrhly v dopise adresovaném premiéru Petru Nečasovi. Více o návrhu si přečtěte zde.


JDOU DO TOHO
Lidé, nevládky, firmy, osobnosti

Iniciativu Velka výzva podporují české humanitární a rozvojové organizace jako je Člověk v tísni, Charita CR, ADRA a desítky dalších. Zákon o snižovaní emisí chtějí české ekologické organizace. Velkou výzvu podporuje padesátka firem a pětadvacet českých osobnosti v čele s Václavem Havlem. Své poslance a poslankyně už k přijetí zákona vyzvalo přes 22 000 lidí. Děkujeme.

Co můžete udělat Vy?
  • Přidejte se a přesvědčujte politiky o výhodách moderních zelených řešeních s námi. Bude Vás to stát jen chvíli Vašeho času a opravdu to pomůže. Napište dopis poslanci či poslankyni: http://www.velkavyzva.cz/?dopis
  • Informujte o iniciativě své přátele a známé. Ať se připojí také.
  • Napište si o propagační materiály Velké výzvy zdarma a distribuujte je ve svém okolí nebo si objednejte putovní výstavu a domluvte umístění ve škole, kavárně, knihovně, kině... http://www.velkavyzva.cz/?vystava
  • Objednejte si v internetovém obchodě ekologicky šetrné tričko či tašku Velké výzvy a podpořte práci Hnutí DUHA - http://obchod.hnutiduha.cz/
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí