zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekofilm 2011 úspěšně končí, MŽP ocenilo film Slovíčka

10.10.2011
Obecné
Ekofilm 2011 úspěšně končí, MŽP ocenilo film Slovíčka

37. mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm skončil v Českém Krumlově. Ministerstvo životního prostředí udělilo na slavnostním zakončení svou cenu animovanému filmu s názvem Slovíčka režisérky Marie Procházkové. Cenu do rukou režisérky předal 1. náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek.

Zakončení moderované Jaroslavem Duškem proběhlo v sobotu 8. 10. od 19:30 v Městském divadle Český Krumlov. Festival letos v Českém Krumlově, Českých Budějovicích, v Třeboni a na dalších projekcích Kinobusu Ekofilmu navštívilo 7000 diváků.

Šestičlenná mezinárodní porota Ekofilmu letos posuzovala 59 soutěžních snímků. Velkou cenu Ekofilmu získal britsko-německý snímek Království lesa. Porota ocenila "unikátní a profesionálně dokonale zvládnutý pohled na život v evropských (pra)lesech, zejména smysluplné využiti audiovizuálních technologií, sílu příběhu a celkovou atmosféru díla". Mezi oceněnými je několik film, které se stejně jako letošní ročník festivalu váží k Mezinárodnímu roku lesů, vyhlášenému OSN. Nestatutární diváckou cenu v hlasování návštěvníků získal český film Když kámen promluví. Kompletní seznam vítězů najdete na www.ekofilm.cz.

Ukázka z vítězného filmu:

www.youtube.com

Fotogalerii z průběhu festivalu najdete na adrese:

http://www.ekofilm.cz/?p=595.

Festival vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Další informace o průběhu 37. ročníku festivalu najdete na www.ekofilm.cz.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí