zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kroužkování uzavře letošní sezónu přírodovědných vycházek Cally

14.10.2011
Příroda
Kroužkování uzavře letošní sezónu přírodovědných vycházek Cally

Tuto sobotu se uzavře letošní ročník cyklu přírodovědných vycházek, který již čtvrtým rokem organizuje sdružení Calla. Letos proběhlo vycházek celkem sedm.

Sobotní vycházka "Za ptáky na krmítko" zavede účastníky do Branišovského lesa poblíž českobudějovického sídliště Máj. Krmítko, na které se vydáme, ovšem není tak docela obyčejné. Ornitolog Petr Veselý přiblíží zájemcům vědecký výzkum ptačího společenstva, který na tomto krmítku probíhá již devátým rokem. Součástí vycházky bude také kroužkování odchycených ptáků a jejich pozorování. Těšit se můžeme např. na několik druhů sýkor, brhlíky, šoupálky, pěnkavy nebo strakapoudy. Bližší informace obsahuje pozvánka v příloze.

V letošním roce se přírodovědných vycházek průměrně účastnilo kolem dvaceti zájemců o přírodu, tento průměr však výrazně snížily dvě vycházky ovlivněné velmi špatným počasím. Tradičně nejvíce táhli netopýři. Vycházky "Netopýří safari na sídlišti" se zúčastnilo 43 lidí. Dále proběhly vycházky "Za stromy a historií do centra", "Za sovami a datly do okolí Máje", "Rostliny a hmyz Vrbenských rybníků" a "Za nočními motýly k Arpidě. Poslední jmenovaná vycházka se kvůli špatnému počasí opakovala.

"Jsme rádi, že přírodovědné vycházky si získaly svoje stálé příznivce. Některé dokonce neodradil od účasti ani déšť. Proto už teď přemýšlíme o zajímavých tématech a lektorech vycházek na příští rok," prozradil Jiří Řehounek, který má cyklus přírodovědných vycházek v Calle na starosti.

Kontakty: Jiří Řehounek (Calla), 605 066 898, RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí