zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt elektrické tříkolky

20.10.2011
Ekologická auta
Projekt elektrické tříkolky

Během fóra francouzské agentury ADEME pro životní prostředí představila společnost PSA Peugeot Citroën inovační projekt vozidla, které by mělo přinést změny v přepravě v městském prostředí: lehký elektrický vůz do města (VéLV). Na vývoji vozidla se Skupina podílela spolu s konsorciem francouzských společností a výzkumnou laboratoří. Spojili své síly a pokusili se nalézt řešení týkající se otázky mobility v nejbližší budoucnosti.

trikolkaJedná se o elektrickou trojkolku, bezpečný a šetrný vůz pro tři osoby s výkonem 20 kW o hmotnosti 650 kg (s dojezdem 100 km bez dobíjení a maximální rychlostí 110 km/h). Díky průměru otáčení pouhých 7,20 m je obzvláště dobře ovladatelný. Nabízí také možnost určit skutečný dojezd v závislosti na zbývající energii a dokáže vyhledat dostupné a použitelné dobíjecí stanice.

Cílem projektu je výrazně zmenšit množství energie, kterou je potřeba vozit s sebou. Velmi nízká spotřeba 85 Wh/km snižuje dopad na životní prostředí, a to na úroveň odpovídající přesunu cestujícího vlakem. Vůz VéLV vyhovuje navíc i předpisům týkajícím se osobních automobilů z hlediska pasivní bezpečnosti.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí