zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SOUTĚŽ VĚNUJ MOBIL A VYHRAJ VÝLET PRO SVOU TŘÍDU JE PO ROCE OPĚT TADY

20.10.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Zpětný odběr
SOUTĚŽ VĚNUJ MOBIL A VYHRAJ VÝLET PRO SVOU TŘÍDU JE PO ROCE OPĚT TADY

V rámci školního recyklačního programu Recyklohraní, kterého se účastní přes 2 500 škol, vyhlásil ASEKOL druhý ročník soutěže Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu. Přihlásit se do soutěže mohou všechny školy, které jsou v programu Recyklohraní. Jejich úkolem pak bude sbírat mobilní telefony a 3 školy, které jich odevzdají nejvíc v přepočtu na žáka, vyhrají zážitkový výlet pro jednu třídu v České republice dle vlastního výběru. Všechny školy získají za sebrané mobily body na své účty. Ty pak mají možnost vyměnit za dárky z katalogu odměn. Partnerem sběrové kampaně je letos nově T-Mobile Czech Republic a.s.

asekolCílem projektu je navázat na velmi úspěšný loňský ročník, během něhož se na 451 zúčastněných školách vybralo téměř 42 000 mobilních telefonů. Stejně jako v loňském ročníku, i nyní budou sebrané mobily odborně zkontrolovány. Nefunkční přístroje pak poputují k recyklaci a funkční budou po repasování předány dětem z dětských domovů. Soutěž potrvá do 31. ledna 2012 a výsledky budou vyhlášeny v dubnu příštího roku. Více informací je k dispozici na www.recyklohrani.cz.

"Tento projekt učí děti třídit a recyklovat staré spotřebiče, nejen mobilní telefony. Pokud se to děti naučí již v raném věku, budou třídit po celý život a mohou k tomu vést i ostatní," vysvětluje Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Zmiňovaný loňský ročník soutěže vyhrála Základní a mateřská škola Velké Meziříčí - Lhotky, kde děti dokázaly vybrat 31 mobilů na jednoho žáka. Na druhém místě skončila Základní škola Líšnice se 17 telefony a třetí místo patří Základní škole Rangers při středisku Víteček s 12 mobily. Kromě toho byla odměněna i Základní škola Jirkov, jejíž žáci odevzdali největší počet telefonů, přesně 4 137. Děti z Velkého Meziříčí se pak za odměnu vypravily do Liberce, kde navštívili IQ Park a zoologickou i botanickou zahradu.

ASEKOL, s.r.o.: Československého exilu 2062/8, Praha 4, ředitelka komunikace a PR: Hana Ansorgová, e-mail: ansorgova@asekol.cz, tel.: 602 164 173, www.asekol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí